Take a fresh look at your lifestyle.

وسایل مورد نیاز یک مسافرت جاده ای، چه چیزهایی برای سفر نیاز است؟

برای اینکه به یک سفر جاده ای بروید باید قبل از حرکت تمام وسایل مورد نیاز خود را آماده کنید. همچنین باید تمام جوانب سفر را بسنجید تا در وسط راه مشکل جدی شما را تهدید نکتد.

وسایل مورد نیاز برای سفر جاه ای

برای رفتن به یک سفر جاده ای ابتدا باید مشخص کنید که با چه وسیله ای می خواهید بروید. اگر می خواهید با ماشین خود به سفر جاده ای بروید باید از قبل تمام مشکلات آن را چک کنید تا در بین راه خراب نشود.

کفش مناسب

داشتن یک کفش مناسب برای کوهنوردی و یا کفش راحت بسیار برای سفر مهم می باشد. قبل از رفتن به یک سفر جاده ای حتما یک کفش مناسب برای خود تهیه کنید.

چادر مسافرتی و زیر انداز

اگر قصد ماندن در طبیعت را دارید حتما باید چادر مسافرتی مناسب به همراه داشته باشید. چادر مسافرتی شما باید ضد آب باشد و دارای پنجره و تهیه هوا نیز باشد. فضای چادر بسیار مهم است و باید بر اساس تعداد نفراتی باشد که می خواهند در آن بمانند. قبل از خرید چادر به وزن آن دقت کنید و درمورد این موضوع حتما از فروشنده اطلاعات کافی را کسب کنید.

لباس مناسب

بستگی به جایی که می روید و اینکه آنجا چه دمایی دارد باید لباس مناسب بپوشید. اگر به مکانی سرد می روید حتما از کلاه، دستکش و کاپشن گرم استفاده کنید و اگر جایی که می روید هوای گرمی دارد از لباس های سبک و خنک استفاده کنید.

عینک آفتابی

یک عینک آفتابی خوب و مناسب به همراه داشته باشید تا چشمان شما در نور زیاد و یا در زیر آفتاب اذیت نشود.

به همراه داشتن غذای مناسب

اگر به یک کمپ و یا سفر جاده ای می روید حتما غذاهای مناسب و تنقلاب باید به همراه داشته باشید از جمله خوراکی هایی که برای سفر جاده ای مناسب است شامل:

 • کنسرو
 • انواع آجیل (گردو، بادام، کشمش)
 • آب
 • آب میوه
 • قند و شکر
 • شیرینی خشک
 • میوه های خشک
 • چای و قهوه فوری

به همراه داشتن ظروف مسافرتی

حتما تعدادی ظروف سبک و مناسب برای رفتن به سفر به همراه داشته باشید. ظروف مناسب باید وزن کمی داشته باشد تا بار اضافی به حساب نیاید. چیزهایی مانند قاشق، چنگال، چاقو، کاسه، بشقاب، لیوان و تابه برای پختن غذا ضروری است و حتما باید با خود داشته باشید.

داشتن ذخیر آب

بهتر است چند بطری و یا ظرف پر از آب در ماشین داشته باشید تا اگر در جایی قرار گرفتید که به آب آشامیدنی دسترسی نداشتید بتوانید از آن استفاده کنید.

پیک نیک و گاز مسافرتی

معمولا افرادی که به کمپ می روند برای درست کردن غذا و چای آتش روشن می کنند. اما به همراه داشتن پیک نیک کوچک و یا برخی از گازهای سفری که کم جا و سبک هستند می تواند در سفر به شما کمک کند.

جعبه کمک های اولیه

به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه مانند باند، پماد، چسب زخم، قرص های ضد تهوع و استامینوفن در سفر بسیار لازم می باشد.

به همراه داشتن ابزار

شاید با خودتان بگویید برای رفتن به سفر ابزار به چه دردی می خواهد بخورد. اما به همراه داشتن ابزاری مانند انبردست، پیچ گوشتی، آچار، سیم، طناب و قطب نما خالی از لطف نیست و حتما برای یکبار هم که شده در طی سفر مورد استفاده قرار می گیرد.

پتو و کیسه خواب

یک پتو سبک همیشه همراه خود داتشه باشید تا اگر شب را در طبیعت و یا جنگل بودید بتوانید از آن استفاده کنید. همچنین به همراه داشتن کیسه خواب نیز در سفر بسیار مفید می باشد و بردن آن به سفر جاده ای ضرری برای شما ایجاد نمی کند.

نقشه مسیر و راه

امروزه داشتن اپلیکیشن های یافتن مسیر بسیار رفت و آمد ها را آسان کرده است. اگر این برنامه ها را در گوشی خود ندارید قبل از سفر حتما آنها را نصب کنید.

به همراه داشتن وسایل شخصی

وسایل شخصی مورد نیاز مانند مسواک، کرم دست، پد بهداشتی، نخ و سوزن، ساعت، پماد برای سوختگی و یا گزش حشره، دستمال کاغذی و شارژر را حتما همراه خود داشته باشید. در کنار موارد نام برده وسایل دیگری که فکر می کنید در سفر ضروری هستند را نیز حتما به همراه داشته باشید.

چراغ قوه

اگر قصد ماندن در طبیعت و زدن کمپ را دارید حتما چراغ قوه به همراه داشته باشید. یکی از مهم ترین و ضروری ترین وسایل برای رفتن به سفر جاده ای چراغ قوه و یا هر وسایله ای که از خود نور تولید کند و به مدت طولانی تری بتواند روشن بماند لازم است.

نکات مهم برای رفتن به سفر جاده ای

مطمئن شوید که قبل از سفر به اندازه کافی بخوابید تا احساس خستگی نکنید. همچنین، تضمین می کند که درایو شما تا حد امکان ایمن و کارآمد باشد.

 • عجله نکنید تا مسافت بیشتری را در زمان کمتری بپیمایید یا با مسیریابی همراه باشید.
 • ضروری است که محدودیت های رانندگی خود را بدانید و بر اساس آن رانندگی کنید.
 • وقتی در جاده هستید همیشه هوشیار باشید.
 • مراقب حیات وحش در جاده باشید و همیشه مراقب رانندگان تهاجمی یا دم‌ بازها باشید.
 • هر زمان که در حال پارک هستید، بهتر است از گذاشتن وسایل با ارزش مانند کیف پول، تلفن و دوربین در ماشین خودداری کنید.
 • اگر نمی توانید آنها را همراه خود ببرید، مطمئن شوید که آنها را به خوبی پوشش داده اید.
 • اگر با بچه ها سفر می کنید، قفل های ایمنی کودک را روی درها و پنجره ها فعال کنید. همچنین ایده خوبی است که هرگونه مواد سمی یا خطرات خفگی را از خودرو حذف کنید.
 • از کشیدن کنار جاده بخصوص در شب، مگر در موارد اضطراری خودداری کنید.
 • اگر تجربه رانندگی در کوهستان یا سوار شدن بر روی برف را ندارید، مطمئن شوید که خود را برای شرایط خاص آماده کرده اید.
 • خیلی تند نروید و جلو بروید تا سایر رانندگان با خیال راحت سبقت بگیرند.
 • همیشه از طریق پیامک یا تماس، عزیزان خود را در جریان موقعیت خود قرار دهید.

سخن آخر

پس از تصمیم گیری در مورد مقصد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مسیر را مشخص کنید، زیرا به شما ایده ای تقریبی از کل زمان رانندگی و مکان هایی که در مسیر توقف می کنید، می دهد. فراموش نکنید که شرایط آب و هوایی مقصد خود را بررسی کنید، اگر در آن زمان از سال شرایط آب و هوایی مناسب ندارد بهتر است سفر خود را کنسل کنید. آخرین اما نه کم‌اهمیت، گرفتن عکس‌های زیاد را فراموش نکنید، زیرا این موارد باعث می‌شود تمام خاطرات خوبی را که در این سفر جاده‌ای خواهید داشت به یاد آورید. ایمن باشید، اما نهایت لذت را ببرید!

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.