Take a fresh look at your lifestyle.

نماد سال ۱۴۰۳ چه حیوانی است؟

گاهشماری حیوانی یا همان نماد سال حیوانی از چین باستان گرفته شده است. در این نوع گاهشماری 12 حیوانی را مشخص کرده اند و هر سال به یک حیوان نسبت داده اند. چینی ها بر این باور بودند حیوان نماد هر سال تا حدودی شبیه به همان سال و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد می باشد. نماد سال 1403 چه حیوانی است؟ برای خواندن پاسخ این سوال تا پایان این بخش همراه ما باشید.

نماد سال 1403 چه حیوانی است؟

با توجه به گاهشماری حیوانی و سال دوازده گانه حیوانی نماد حیوانی سال 1403 اژدها می باشد. گاهشماری حیوانی هر 12 سال یکبار ایجاد می شود. سال اژدها یعنی سال قدرت و بزرگواری. از چین باستان تا به امروز نماد سال باید با وقایعی که در آن سال دارد هماهنگ باشد. به احتمال زیاد آنها بعد از شروع سال نماد حیوانی آن سال انتخاب می کردند و این آئین هنوز هم وجود دارد.

حیوان سال 1403 به چه معنی می باشد؟

حیوانی اژدها به معنی قدرت، رشد، بزرگی و طول عمر است. اژدها حیوانی قدرتمند و سرسخت می باشد و هر کسی توان مقابله و جنگیدن با او را ندارد. اژدها حیوان جسور و شجاعی می باشد. اژدها در عین حال که حیوانی پرقدرت است اما روحیه مهربان و آرامی نیز می تواند داشته باشد.

در یکی از افسانه های قدیم چینی آمده است که در زمان امپراطوری چین مسابقه یا بین حیوانات برگزار شد. همه فکر می کردند که اژدها نفر اول می شود. اما وقتی که مسابقه تمام شد اژدها از همه حیوانات دیرتر رسید. وقتی دلیل را از او پرسیدند گفت در بین راه روستایی را دیدم ه مردمش در خشکسالی به سر می بردند، نتوانستم تحمل کنم و رفتم آبی را برای آنها فراهم کردم. امپراطور از این رفتار اژدها بسیار خوشحال شد و مقام اول را به او داد.

این داستان به این معنی است که اژدها در کنار بزرگی و خشم خود بسیار مهربان با احساس نیز می باشد. مانند یک انسانی که می تواند در موقعیت های مختلف عقل و احساس خود را در کنار هم قرار بدهد.

جزئیات کامل درباره سال 1403

سال 1403 صادف است با 2024 سال میلادی و 1445 سال قمری. امسال سال اژدها می باشد و سال کبیسه است یعنی اسفند ماه سال 1403 30 روزه است و تعداد روزهای سال به جای 365 روز 366 روز می باشد.

نماد حیوان سال 1403 چیست

ویژگی های متولدین سال اژدها 1403

ویژگی هایی که برای متولدین هر سال شناخته می شود کلی می باشد و نمی توان به این ویژگی های را نسبت داد از جمله ویژگ های متولدین اژدها سال 1403 شامل:

  • افرادی ثابت قدم هستند و از تصمیمی که گرفته اند به راحتی منصرف نمی شوند.
  • افرادی به شدت اقتصادی می باشند و بیهوده پول را هدر نمی دهند.
  • رشد و ترقی را دوست دارند و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند.
  • افراد سال اژدها حاضر جواب و خشن هستند و ممکن است زبان تلخی در بعضی از موقعیت ها داشته باشند.
  • بسیار بخشنده و مهربان می باشند و تا جایی که از دستشان بر بیاد کمک می کنند.
  • برخی از مواقع افراد متولدین اژدها مودی هستند: یعنی ممکن است خیلی مهربان شوند و لحظه ای دیگر خشن و عصبی باشند.
  • افراد متولدین سال اژدها رهبران خوبی می توانند باشند چون قدرت و بزرگی را در وجودشان دارند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.