Take a fresh look at your lifestyle.

بامبو در فنگ شویی: فواید، تعداد و محل قرارگیری برای جذب شانس و ثروت

بر اساس علم فنگ شویی، گیاه بامبو به عنوان یکی از نمادهای خوش شانسی در نظر گرفته می شود. اعتقاد بر این است که نگه داشتن گیاه بامبو در خانه یا محل کار، خوش شانسی، ثروت و خوشبختی با خود به همراه می آورد. در طی یک دوره زمانی، گیاهان بامبو برای نگهداری در داخل منزل به عنوان گیاه آپارتمانی اصلاح شدند. امروزه، بامبوها در اندازه ها و انواع مختلفی وجود دارد؛ از بامبوهای کوچک که با یک روبان قرمز به هم بسته می شوند و درون گلدان شیشه ای پر از سنگ، سنگریزه و آب قرار می گیرند، گرفته تا بامبوهای بزرگ تر با ارتفاع بلند و ساقه و برگ های ضخیم تر. شما می توانید بسیاری از بامبوهای خوش شانسی را در مغازه های کادو فروشی و مهدکودک ها پیدا کنید. در این مقاله، هر آنچه باید در مورد گیاه بامبو و محل قرار دادن آن ها در خانه و همچنین گیاه بامبو در فنگ شویی بدانید، آورده شده است.

طبق اصول فنگ شویی، گیاه بامبو باید در گوشه شرقی یا جنوب شرقی خانه قرار گیرد.

خواص گیاه بامبو در فنگ شویی

گیاه بامبو که در آسیای جنوب شرقی رشد می کند، یکی از ساده ترین گیاهان برای نگهداری در منزل به شمار می روند. بامبو، یک نوع نیلوفر آبی استوایی است که به دلیل فواید متعدد مورد توجه مردم قرار می گیرد. 

بامبو هوا را تصفیه می کند

بامبو به تمیز نگه داشتن محیط کمک می کند زیرا به عنوان یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا شناخته می شود. این گیاه، دی اکسید کربن را جذب و اکسیژن تولید می کند. در نتیجه، می توانید گیاهان بامبو را در خانه درون گلدان به منظور از بین بردن آلاینده های مضر از جمله بنزن نگهداری کنید. علاوه بر این، از این گیاه برای تزئین اتاق نشیمن و اتاق خواب نیز استفاده می شود. 

انرژی مثبت را جذب می کند

گیاه بامبو به عنوان نماد خوش شانسی برای خانواده در نظر گرفته می شود. این گیاه علاوه بر جذب انرژی مثبت، سبزی را به محل زندگی شما می افزاید. اعتقاد بر این است که قرار دادن بامبو در ورودی خانه باعث ثروت و رفاه در خانه می شود. اگر آن را در جنوب شرقی خانه قرار دهید، پول و ثروت جذب می کند. گفته می شود که گیاه بامبو انرژی مثبت و امنیت را برای صاحبان خانه به ارمغان می آورد. 

گیاه بامبو در فنگ شویی

بامبو خوش شانسی می آورد

بامبو را می توان به عنوان هدیه به دوستان و اعضای خانواده در مناسبت هایی مانند خانه مبارکی هدیه داد. چند ساقه بامبو را روی هم بگذارید و آن ها را با یک روبان قرمز به عنوان نماد خوش شانسی ببندید. بابمبو در فنگ شویی به عنوان یک وسیله تزئینی در خانه یا محل کار نگهداری می شود و در عین حال بخت و شانس خوبی با خود به همراه دارد. چهار به عنوان عدد بدشانسی در نظر گرفته می شود. از چیدن بامبو در گروه های چهارتایی خودداری کنید.

بامبو را در یک گروه هشت یا نه تایی بچینید تا برایتان خوش شانسی بیاورد. یک جفت ساقه بامبو نشان دهنده عشق و رابطه زناشویی شاد است در حالی که سه یا شش ساقه بامبو شادی در زندگی را تضمین می کند.

مطلب پیشنهادی: راههای استفاده از فنگ شویی در خانه

رشد و نگهداری از بامبو ها ساده است

گیاهان بامبو را می توان به راحتی در جای کم نور و دارای نور غیرمستقیم پرورش داد. این گیاه در صورت دریافت نور مستقیم خورشید و آب خالص می تواند حدود یک دهه زنده بماند. بامبو گیاهی چند ساله و مقاوم به خشکسالی است. می توان آن را در خاک گلدان یا ظرف شیشه ای پر از آب پرورش داد. این گیاه نیاز به آبیاری زیاد ندارد. 

از نظر علم فنگ شویی بامبو به حفظ تعادل کمک می کند

گیاه بامبو در فنگ شویی به برقراری تعادل بین پنج عنصر طبیعت یعنی زمین، باد، آتش، آب و چوب کمک می کند. بامبو نماد چوب از میان این پنج عنصر است. می توانید گیاه بامبو را در خانه در آب نگهداری کنید و با روبان قرمز به هم گره بزنید. همچنین چند سکه و سنگریزه به ظرف اضافه کنید. این کار به ایجاد تعادل و هماهنگی بین همه عناصر کمک می کند.

دکوراسیون خانه را بهبود می بخشد و ارزش زیبایی شناختی آن را افزایش می دهد

درخت بامبو برای خانه مفید است چرا که می توان از آن برای تزئین از جمله مبلمان استفاده کرد. از ساقه های بلند درخت بامبو برای ساخت خانه، سقف، کف پوش، نرده ها، ستون ها، پل ها و … نیز استفاده می شود.

گیاه بامبو حاوی مواد مغذی است

جوانه بامبو دارای ارزش غذایی است که در میان مزایای قابل توجه گیاه بامبو قرار می گیرد. بامبو سرشار از اسیدهای آمینه، فیبر، فسفر، منیزیم، آهن و سایر مواد مغذی است. علاوه بر این، گیاه بامبو دارای خواص ضد التهابی نیز می باشد. مردم از برگ های تازه بامبو برای درست کردن چای استفاده می کنند چراکه سرشار از سیلیس است. این گیاه به بهبود مشکلات گوارشی، کاهش نفخ، تصفیه جریان خون و حفظ سطح کلسترول بدن کمک می کند.

نماد سلامتی خوب

گیاه بامبو اگر در گوشه شرقی خانه قرار گیرد، سلامتی را برای کل اعضای خانواده به ارمغان می آورد. گیاهان بامبو همچنین تضمین کننده سلامتی هستند. بر اساس اصول فنگ شویی، پنج ساقه بامبو را در ظرفی قرار دهید. همچنین می توانید هفت ساقه بامبو را پرورش دهید که نشان دهنده سلامتی است.

کاربرد گیاه بامبو در آشپزی

بامبو یک ماده اولیه ضروری در غذاهای چینی است. شاخه های این گیاه خوراکی هستند و با برداشتن غلاف سخت آن، به صورت خام یا پخته مصرف می شوند. تلخی بامبو با پختن از بین می برد. شاخه های بامبو در تهیه بسیاری از غذاها و آبگوشت ها در آسیا استفاده می شوند و در مغازه ها به صورت تازه یا پخته به فروش می رسند.

استفاده از بامبو به عنوان سوخت

زغال چوب بامبو، زغالی است که از برخی از گونه های بامبو به دست می آید و برای تولید کربن فعال استفاده می شود. زغال چوب معمولاً از ساقه ها یا ضایعات باقی مانده از گیاهان بالغی به دست می آید که در کوره ها در دمای بین 600 تا 1200 درجه سانتی گراد سوزانده می شوند.

ساخت و ساز

درخت بامبو، مانند چوب، از مصالح ساختمانی به شمار می رود. از بامبو برای قرار دادن پل های معلق ساده و همچنین در طراحی حصارها، میله ها، فواره ها و ناودان ها استفاده می شود. 

کاربردهای دیگر بامبو

برای قرن‌هاست از بامبو به عنوان ماده نوشتاری استفاده می شد. بعداً کاغذ جایگزین آن شد. اما از الیاف و خمیر بامبو در ساخت کاغذ استفاده می شود. در ابتدا، قلم های دست ساز از بامبو ساخته می شدند. الیاف بامبو در تولید منسوجات نیز کاربرد دارند.

در حالی که گیاه بامبو از جهات مختلفی مفید است، نیاز به مراقبت کافی دارد. قرار دادن بامبو در محل درست و نگهداری مناسب باعث می شود تا گیاه خوش شانسی برایتان به ارمغان آورد.

چرا بامبو در فنگ شویی به عنوان نماد خوش شانسی در نظر گرفته می شود؟

گیاهان بامبو یکی از بهترین گیاهان در فنگ شویی هستند. از نظر فنگ شویی به عنوان نماد خوش شانس در نظر گرفته می شوند. به گفته فنگ شویی، ساختار توخالی گیاه به حرکت انرژی چی کمک می کند. اعتقاد بر این است که گیاه بامبو به حرکت انرژی مثبت کمک می کند و باعث فراوانی و رفاه بیشتر می شود. علاوه بر این، ساختار لوله مانند این گیاه نشان دهنده اجازه جریان یافتن انرژی از درون به دنیای بیرون است و در نتیجه ذهن و روح به آرامش می رسند. 

حقایق جالب در مورد بامبو

نام گیاه شناسیDracaena Sanderiana
خانوادهAsparagaceae
منشأجنوب شرق آسیا، حدود 5000 سال پیش
شکل های متداول از بامبو2 لایه، 3 لایه و 7 لایه
اندازه (گیاه بالغ)3 تا 5 فوت قد، 2 تا 3 فوت عرض
نیاز به آفتابآفتاب متوسط (نیمه سایه)
نیاز به خاکمرطوب
 • بامبو گیاهی همیشه سبز و چند ساله متعلق به زیر خانواده Bambusoideae از خانواده Poaceae، علف های درخت مانند است.
 • این گیاهان چند ساله سریع رشد هستند به طوری که در یک روز به ارتفاع 30 سانتی متر (1 فوت) می رسند.
 • ساقه حلقوی چوبی بامبو را کلمز می نامند. کلمزها بین حلقه ها یا گره ها توخالی هستند و به صورت خوشه ای از یک ریزوم ضخیم یا ساقه زیرزمینی به بیرون ظاهر می شوند. 

درخت بامبو

بامبو زمانی برای ساخت و ساز استفاده می شود که ساقه ها به اندازه کافی محکم شده باشند و سطح قند موجود در شیره کمترین مقدار ممکن باشد چراکه قند اضافی منجر به افزایش آلودگی آفات می شود. رشد برخی از گونه های بامبو در مقایسه با اکثر درختان جنگلی سریع تر است. کشت و زرع بامبو در مقایسه با درختان دیگر در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود. 

تعداد بامبو در یک گلدان بر اساس علم فنگ شویی: چینش گیاهان چگونه باید باشد؟

تعداد ساقه های بامبوهدف از نگهداری بامبو
2عشق و ازدواج
3شادی
5سلامتی
8ثروت
9بخت
10امید برای زندگی بی نقص
11شانس خوب
21نعمت و فراوانی

اگر قصد نگهداری از گیاه بامبو در خانه یا محل کار را دارید، تعداد ساقه ها باید با دقت انتخاب شوند زیرا بر اساس اصول فنگ شویی، هر چیدمان هدف خاصی دارد. باورهای سنتی مختلفی در مورد چیدمان گیاه بامبو وجود دارد و اعتقاد بر این است که توجه به این اصول باعث اثربخشی بیشتر می شود.

از هدیه دادن یک دسته چهارتایی از گیاه بامبو خودداری کنید زیرا نشان دهنده آرزوی مرگ است.

نام های مختلف بامبو 

بامبو فنگ شویی از گونه دراسنا ساندریانا است. این گیاه متعلق به خانواده Asparagaceae می باشد. نام های دیگر این گیاه آپارتمانی عبارتند از: بامبو آب چینی، بامبو دوستی، بامبو خوش شانسی فرفری، همیشه سبز بلژیکی، الهه رحمت و Sander’s Dracaena.

محل نگهداری از گیاه بامبو در خانه بر اساس علم فنگ شویی

گیاه بامبو خوش شانسی را در کجای خانه قرار دهیم؟ ترجیحاً گیاه بامبو خوش شانسی را در گوشه شرقی خانه قرار دهید. این قسمت از خانه فرخنده است و انرژی خانواده را نشان می دهد. اگر می خواهید ثروت و بخت خوب را به خانه جذب کنید، گیاه بامبو را در جنوب شرقی خانه بگذارید. اعتقاد بر این است که اگر آن را در جنوب شرقی خانه نگه دارید، می توانید از شر مشکلات مالی خلاص شوید و به رفاه برسید.

به منظور جذب فراوانی و انرژی مثبت در خانه، گیاه بامبو را در مرکز میز ناهارخوری قرار دهید. گیاه بامبو را می توانید در اتاق خواب نیز نگه دارید. از آنجایی که گیاه بامبو به حداقل مراقبت و نور کم نیاز دارد، اتاق خواب مکان مناسبی برای ایجاد فضای سبز به خانه به شمار می رود. 

بامبو خوش شانسی نماد رشد، شروع و هماهنگی در خانواده است. آن را در نزدیکی ورودی خانه قرار دهید تا تمام این حس های مثبت را جذب کنید.

گیاه بامبو همچنین به عنوان تصفیه کننده هوا عمل می کند و آلاینده های محیط را از بین می برد. این گیاه تا ارتفاع دو تا سه فوت رشد می کند و مراقبت از آن آسان است.

از نگهداری گیاه زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید. نور بیش از حد ممکن است باعث بزرگ شدن اندازه بامبو شود.

همچنین می توانید گیاه بامبو را در اتاق مطالعه یا اتاق کار خانه نیز قرار دهید. برای این منظور، بامبو باید در جهت شمال شرقی نگهداری شود. نگهداری از گیاه بامبو در اتاق کار یا مطالعه، سلول های مغز را فعال و به آرام سازی ذهن کمک می کند. برای تقویت خلاقیت در کودکان، گیاه بامبو را در گوشه شمال شرقی نگه دارید.

گلدان گیاه بامبو چگونه باشد؟

بامبو خوش شانسی را می توان در یک ظرف کم عمق، یک کاسه شیشه ای، گلدان شیشه ای، گلدان بلند (بسته به اندازه بامبو) یا گلدان های چینی و سرامیکی نگه داشت. اگر یک ظرف یا کاسه کم عمق را برای این منظور انتخاب کرده اید، مطمئن شوید که حداقل یک اینچ فضای اطراف خالی باشد تا ریشه ها به راحتی پخش شوند.

در حالت ایده آل، گیاه بامبو خوش شانسی را در یک ظرف شفاف نگه دارید به طوری که ریشه ها قابل مشاهده باشند. علاوه بر این، در این ظرف باید از هر پنج عنصر یعنی خاک، فلز، چوب، آب و آتش استفاده شود. 

اگر گلدان برای گیاه بامبو کوچ شد، آن را به گلدان دیگری منتقل کنید. گیاه را با دقت بیرون بیاورید و پس از تمیز کردن سنگ ها، آن در گلدان دیگری قرار دهید. مطمئن شوید که ریشه گیاه توسط سنگ ها پنهان شوند. اجازه ندهید سطح آب بیشتر از حد معینی باشد چراکه ساقه ها خیس می شوند. آب باید به اندازه ای باشد که ریشه گیاه را بپوشاند. 

در اینجا، چند ایده ساده برای افزودن عناصر به ظرف گیاه بامبو آورده شده است:

نام عنصررویه
زمینچند سنگریزه به گلدان اضافه کنید 
فلزچند سکه به گلدان اضافه کنید
آتشبند یا روبان قرمز به گلدان اضافه کنید
آبکمی آب به گلدان اضافه کنید
چوبساقه بامبو نمادی از عنصر چوب است
 • در حالی که بامبو برای زنده ماندن به آب زیادی نیاز ندارد، اگر دوست دارید می توانید آن را بکارید. اگر آن را در آب نگه می دارید، ریشه ها باید کاملاً در آب قرار بگیرند. اگر آن را می کارید، خاک آن باید همیشه مرطوب بماند. با این وجود، آن را بیش از حد آبیاری نکنید.
 • گیاهان بامبو با ساقه های زرد یا سبز تیره را نگه ندارید. از آب کلر در ظرف استفاده نکنید. به جای آن، از آب لوله کشی که دارای مواد معدنی بیشتری است، استفاده کنید. هز 7 تا 10 روز یکبار به گیاه آب دهید. 
 • در حالی که گیاه بامبو در برابر عوامل محیطی مقاوم است اما نیاز به مراقبت دارد. فقط یک گیاه با ظاهری سالم می تواند انرژی مثبت را به محل کار یا خانه شما بیاورد.
 • همچنین می توانید ماهی یکبار از کود مایع گیاهان آپارتمانی برای دور نگه داشتن آفات استفاده کنید. همیشه ساقه های زرد را جدا کنید و بامبو را دوباره در گلدان قرار دهید زیرا از ظرف بزرگتر می شود.

مزایای بامبو بر اساس اصول فنگ شویی

انتخاب یک گیاه بامبو برای خانه مزایای هر پنج عنصر را به همراه دارد. چیدمان نقش حیاتی در بهره مندی از مزایای هر پنج عنصر دارد.

 • زمین
 • آب
 • چوب
 • آتش
 • فلز

نحوه قرار دادن گیاه بامبو در خانه

جهتشرق و جنوب شرقی
تعداد ساقه های گیاه بامبو2، 3، 5، 8 و 9
رنگاز نگه داشتن بامبوهایی با ساقه زرد یا سبز تیره بپرهیزید

اعتقاد بر این است که نگه داشتن گیاه بامبو در خانه انرژی مثبت و آرامش به ارمغان می آورد. این گیاه نشان دهنده انعطاف پذیری و آزادی است. بنابراین، مردم ترجیح می دهند آن را در محیط اداری نیز نگه دارند. چیدمان گیاه بامبو همچنین نمادی از پنج عنصر زمین، پایه و اساس یک جهان هماهنگ است.

چگونه گیاه بامبو را قلمه بزنیم؟

اگر گیاه بامبو خیلی بلند شد، یک شاخه از ساقه اصلی را یک اینچ بالاتر از گره ببرید. اطمینان حاصل کنید که شاخه حداقل دو نقطه برگ داشته باشد. ساقه بریده شده را در دو اینچ آب در یک کاسه قرار دهید و چند هفته صبر کنید تا ریشه ها رشد کنند. چند سنگ کوچک به ظرف آب اضافه کنید تا گیاه به تعادل برسد. 

انواع گیاه بامبو برای خانه: اشکال رایج

گیاه بامبو دو لایه

گیاه بامبو دو لایه زیر نور فیلتر شده خورشید به خوبی رشد می کند. اکثر گیاهان دو لایه بامبو معمولاً در گلدان های شیشه ای پر از سنگریزه و آب رشد می کنند اما می توان آن ها را در خاکی با هوادهی خوب نیز کاشت. 

گیاه بامبو سه لایه

بامبو سه لایه، گیاهی است که نیاز به مراقبت و نگهداری کم دارد و حتی در شرایط نوری کم و نامساعد نیز می تواند به خوبی رشد کند. گیاه بامبو سه لایه از رایج ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود و در اکثر خانه های هندی وجود دارد. 

گیاه بامبو هفت لایه

نگهداری و رشد گیاه بامبو هفت لایه بسیار ساده است و از این گیاه بیشتر برای هدیه دادن استفاده می شود. گیاه بامبو هفت لایه، خوشبختی را تضمین می کند و آرامش را به خانه یا محل کار می آورد. توصیه می شود برای گیاهان هفت لایه بامبو از آب تصفیه شده استفاده کنید و هر هفته آب آن را عوض کنید تا ریشه ها دچار پوسیدگی نشوند. 

چگونه بامبو پیچ میخورد؟

در حال حاضر، گیاهان بامبو شیک و تزئینی بسیار زیادی در دسترس هستند. ساقه های گیاه بامبو را می توان با کنترل میزان نور خورشید، به حالت پیچ خورده یا مارپیچ درآورد. علاوه بر این، امکان درآوردن گیاه بامبو به شکل های مختلفی ازجمله گرد، قلب، برج، قیطان و طرح های دیگر نیز وجود دارد. بامبو خوش شانسی به شکل برج به جذب شادی، آینده روشن و فرصت های خوب کمک می کند. گفته می شود که بامبو به شکل مارپیچ باعث توسعه سرمایه گذاری های تجاری می شود. داربست بامبو به از بین بردن جریان انرژی های منفی کمک می کند.

مراقبت از گیاه بامبو: چگونه از گیاه بامبو در خانه نگهداری کنیم؟

برای مراقبت از گیاه بامبو به نکات زیر توجه کنید:

 • بامبو زیر نور آفتاب به خوبی رشد می کند. همچنین، می تواند نور کم را تحمل کند اما رشد زیادی نخواهد داشت.
 • اگر سختی آب زیاد است، از آب لوله کشی استفاده نکنید. بامبو با آب مقطر یا تصفیه شده خیلی بهتر رشد می کند.
 • اجازه ندهید بامبو خشک شود: ریشه ها همیشه باید کاملاً در آب باشند. 
 • سطح آب نباید خیلی بالا باشد، مطمئن شوید که فقط ریشه ها زیر آب قرار بگیرند.
 • گیاه بامبو را نزدیک دریچه گرمایش یا سرمایش قرار ندهید. همچنین آن را از هر گونه هوای سرد دور نگه دارید.
 • اجازه ندهید گرد و غبار روی برگ ها را بپوشاند زیرا گیاه از طریق منافذ تنفس می کند. به طور منظم، برگ ها را با یک پارچه مرطوب یا اسپری آب تمیز کنید.
 • ساقه ها را با روبان به هم ببندید. این کار برای جلوگیری از سقوط احتمالی گیاه بامبو در اثر تحمل وزن خود است.
 • اگر گلدان بامبو کوچک شده است، آن را به گلدان دیگری منتقل کنید.
 • قبل از انتقال بامبو به گلدان جدید، آن را به آرامی بیرون بیاورید و سنگریزه ها را بشویید. گیاه بامبو را در گلدان قرار دهید و ریشه ها را با دقت با سنگریزه ها بپوشانید. ریشه گیاه باید کاملاً در آب باشد اما آب نباید ساقه ها را خیس کند. 
 • اگر بامبو را در خاک نگه می دارید، مطمئن شوید که گلدان آن زهکش خوبی دارد.
 • گیاه بامبو، خاک مرطوب را ترجیح می دهد اما آبیاری بیش از اندازه بر رشد گیاه تاثیر منفی می گذارد.
 • آبیاری را تنها زمانی انجام دهید که یک اینچ از خاک بالای گلدان خشک شده باشد.

درخت بامبو شانس برای خانه: نکاتی برای تزئین خانه

 • وجود یک گیاه بامبو شانس می تواند هر فضایی را با کمی رنگ سبز شاداب کند.
 • شما می توانید ظرف نگهداری بامبو را با لوازمی مانند سنگریزه، سنگ های مرمر رنگی، سنگ های تزئینی، شن یا صدف تزئین کنید.
 • فضای خوش شانسی بامبو را با یک فواره کوچک، شمع ها یا چراغ های کریستالی رنگی تزئین کنید تا محیط آرامش بخشی ایجاد شود.
 • هنگام تزئین بامبو در خانه از نکات فنگ شویی پیروی کنید.

آیا می توانید گیاه بامبو را بخرید؟

بسیاری از مردم این سوال برایشان پیش می آید که آیا اشکالی ندارد گیاه بامبو خود را خریداری کنند؟ باور بر این است که بامبو فقط وقتی نماد خوش شانسی است که به شما هدیه داده شود و در صورتی که هدیه داده نشود نمی تواند شانس را منتقل کند. با این وجود، تمام این باورها اشتباه هستند و حتی اگر درخت بامبو را برای خانه خود خریداری کنید، نماد شانس محسوب می شود.

چه عناصری می توانند با گیاه بامبو ترکیب شوند؟

علم فنگ شویی هندی ترکیب پنج عنصر طبیعت را با هم توصیه می کند. فرقی نمی کند که در حال کاشت بامبو در خاک باغچه یا نگهداری آن در ظرف پر از آب هستید. بامبو نماد چوب است. از این رو، ترکیب آن با عناصر دیگر یعنی خاک، آب، آتش و فلز ضروری است. وقتی که در خاک نگهداری می شود، خاک عنصر زمین یا همان خاک را نشان می دهد. وقتی آن را در آب نگهداری می کنید، کمی سنگریزه درون ظرف بریزید. یک روبان قرمز دور ساقه های بامبو ببندید تا نمادی از آتش باشد. مقداری سکه در آب یا خاک بریزید تا عنصر فلز را نیز شامل شود.

نکات منفی نگهداری گیاه بامبو

گیاه بامبو رشد سریعی دارد و می تواند به چمن های مجاور گسترش یابد. چیدن بامبوهای ناخواسته یک فرایند چالش برانگیز است زیرا شامل حذف تمام ریشه ها و ساقه های زیرین می باشد. گیاه بامبو یکی از مصالح محبوب در ساخت و ساز ساختمان های تجدیدپذیر به حساب می آید. در حالی که دوام مواد به این بستگی دارد که آیا در برابر حمله حشرات یا قارچ ها ایمن شده است یا نه.

سوالات متداول در مورد بامبو در فنگ شویی

آیا گیاه بامبو برای خانه خوب است؟

گیاه بامبو از نظر Vastu Shastra و همچنین فنگ شویی به عنوان گیاه شانس در نظر گرفته می شود.

آیا می توانید گیاه بامبو را در اتاق خواب نگهداری کنید؟

شما می توانید این گیاه را در اتاق خواب نگهداری کنید، اما تعداد ساقه هایی که می خواهید داشته باشید را در نظر بگیرید.

بامبو شانس را در کدام قسمت خانه باید نگهداری کنم؟

شما می توانید بامبو شانس را در جهت شرق یا جنوب شرقی خانه خود قرار دهید.

آیا بامبو به نور خورشید نیاز دارد؟

این گیاه برای رشد خود به نور زیاد خورشید نیاز ندارد. از این رو، شما می توانید آن را در مکانی روشن با نور غیرمستقیم نگهداری کنید.

آیا می توانید گیاه بامبو را بر روی میز کار خود نگهداری کنید؟

بله، گیاه بامبو اگر روی میز کار نگهداری شود می تواند باعث رشد و پیشرفت شغلی فرد شود.

آیا می توانم گیاه بامبو را در حمام نگهداری کنم؟

شما می توانید با نگهداری بامبو در حمام فواید آن را جذب کنید و مطمئن شوید که انرژی مثبت آن در جریان است.

اگر گیاه بامبو از بین برود، آیا نماد بدشانسی است؟

از بین رفتن گیاه بامبو موجب بدشانسی نمی شود. اگر متوجه شدید که ساقه های گیاه بامبو زرد رنگ شده و در حال از بین رفتن است، آب آن را تعویض کرده و گیاه را احیا کنید.

گیاه بامبو در خاک بهتر رشد می کند یا در آب؟

گیاه بامبو وقتی رشد می کند که در خاک مرطوب نگهداری شود. با این وجود، باید مطمئن شوید که خاک بیش از حد خیس نباشد زیرا می تواند تاثیر منفی بر رشد آن داشته باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.