Take a fresh look at your lifestyle.

احتمال خرید بلیط هواپیما لحظه آخری در تعطیلات

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری کاری است که می‌تواند هزینه‌های سفر شما را تا حد زیادی کم کرده و به یک سفر اقتصادی کمک کند.

بلیط لحظه آخری می‌تواند برای سفرهای داخلی و خارجی به فروش برسد و برای اطلاع از آن‌ها می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید. آیا همیشه احتمال خرید بلیط لحظه آخری وجود دارد؟ بدون شک خیر! بنابراین اگر سفر شما ضرروی است، ترجیحا خرید بلیط را به لحظه آخر موکول نکنید.

بلیط لحظه آخری چیست؟

همانطور که می‌دانید پروازهای چارتر پروازهایی هستند که در آن یک شرکت هواپیمایی تمام یا بخشی از صندلی‌های هواپیما را خریداری یا اصطلاحا چارتر می‌کند. اگر تا ساعات پایانی پرواز برخی از بلیط‌های چارتر شده به فروش نرسیده باشد، شرکت هواپیمایی آن‌ها را به عنوان بلیط لحظه آخری و با هزینه‌ای بسیار کمتر به فروش می‎رساند.

نکته مهم آن که کیفیت پرواز با بلیط هواپیما لحظه آخری هیچ تفاوتی با بلیط‌های دیگر ندارد و شما مانند مسافران دیگر از خدمات پرواز برخوردار خواهید شد. اگر از جمله افرادی هستید که می‌توانید ظرف چند ساعت بار سفر خود را ببندید، بلیط لحظه آخری دقیقا مناسب شما است.

آیا همیشه احتمال خرید بلیط لحظه آخری وجود دارد؟

همانطور که در بخش مقدمه نیز اشاره شد، اگر سفر شما ضروری است یا از قبل برای آن برنامه ریزی کرده‌اید، خرید بلیط را به لحظه آخر موکول نکنید. شرط عرضه بلیط لحظه آخر آن است که در پرواز تعداد خالی صندلی باقی مانده باشد، بنابراین اگر همه صندلی‌ها تا چند ساعت قبل از پرواز فروخته شده باشد، خبری از بلیط لحظه آخر نیست.

احتمال خرید بلیط لحظه آخری به خصوص در ایام تعطیل و پیک سفر بسیار کمتر از زمان‌های دیگر است. در این زمان با توجه به تعداد بالای مسافر تقریبا تمامی بلیط‌ها در زمان کوتاهی فروخته خواهد شد.

همچنین از آن جا که زمان بین خرید بلیط و پرواز بسیار کوتاه است، پس از خرید بلیط معمولا یا نمی‌توانید آن را کنسل کرده یا هزینه زیادی تا 80 درصد هزینه بلیط را باید پرداخت کنید. بنابراین اگر قصد خرید بلیط هواپیما لحظه آخری را دارید، مطمئن شوید که همه چیز برای یک سفر ناگهانی آماده است.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

چطور از بلیط‌های لحظه آخری مطلع شویم؟

از آن جا که بلیط‌های لحظه آخری تنها چند ساعت مانده به پرواز به فروش می‌رسند، برای اطلاع از آن‌ها شما می‌توانید چند روش را دنبال کنید.

عضویت در کانال و گروه آژانس‌های مسافرتی

یکی از روش‌های ساده برای اطلاع از بلیط‌های لحظه آخری آن است که در گروه‌های مجازی آژانس‌های مسافرتی عضو شوید. در این کانال‌ها و گروه‌ها اطلاعات پرواز به طور آنلاین اطلاع رسانی می‌شود و در صورت خالی ماندن صندلی یک پرواز و فروش بلیط لحظه آخری در آن اطلاع داده می‌شود.

ثبت شماره تماس و ایمیل در شرکت‌های هواپیمایی

در صورتی که به طور مداوم به سایت‌های فروش بلیط و شرکت‌های هواپیمایی سر می‌زنید، بهتر است برای خود یک پروفایل ساخته و اطلاعات تماس خود مانند شماره تلفن و ایمیل را ثبت کنید. اغلب شرکت‌های مسافربری هنگام عرضه بلیط هواپیما لحظه آخری آن را از طریق ارسال پیامک به افراد اطلاع رسانی می‌کنند.

استفاده از فیلتر در سایت‌های فروش بلیط

یک روش ساده دیگر برای خرید بلیط لحظه آخری استفاده از سایت‌های ارائه دهنده خدمات مسافرتی و فروش بلیط است. علی بابا یکی از شناخته شده‌ترین و معتبرترین سایت‌های ایرانی است که در آن می‌توانید انواع بلیط با مبدا و مقصدهای مختلف را بخرید.

برای خرید بلیط لحظه آخری کافی است مبدا و مقصد خود و زمان پرواز را انتخاب کنید. فیلتر نوع بلیط را بر روی بلیط لحظه آخری قرار دهید. در این حالت علی بابا همه آژانس‌های مسافرتی را بررسی می‌کند که در تاریخ مورد نظر شما پرواز دارند. اگر شرکتی بلیط لحظه اخری داشته باشد، آن را برای شما نمایش خواهد داد. در این حالت می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه بلیط لحظه آخری را تهیه کنید.

مقایسه بلیط‌ها و استفاده از تخفیفات

اگر دنبال خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب هستید و نتوانستید بلیط هواپیما لحظه آخری تهیه کنید، راه‌های دیگر نیز وجود دارد. می‌توانید در سایت علی بابا قیمت بلیط تمامی آژانس‌های هواپیمایی را مشاهده کرده و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرده و مناسب‌ترین قیمت را انتخاب کنید. همچنین گاهی اوقات برخی از این شرکت‌ها بلیط‌های خود را با تخفیف ویژه به فروش می‎رسانند و شما می‌توانید از آن‌ها برخوردار شده و یک پرواز با قیمت مناسب داشته باشید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.