Take a fresh look at your lifestyle.

انشا در مورد باران (ادبی و عادی) با مقدمه و نتیجه برای پایه سوم تا دوازدهم

باران به معنای ریزش نعمت های خداوند و بارور شدن زمین و پاکیزه شدن هوا در فصل بهار و پاییز میباشد. به مناسبت آمدن فصل پاییز و بارش باران پاییزی ممکن است بسیاری از معلمان موضوع باران را برای نوشتن انشای دانش آموزان درخواست کنند، ما در اینجا انشا در مورد باران با مقدمه و نتیجه، انشا درباره باران کوتاه، انشا درباره صدای باران، انشا در مورد بوی باران پاییزی، انشا درباره باران بهاری، انشا درباره باران پاییزی کلاس چهارم، انشا درباره باران رحمت الهی و انشای ادبی در مورد باران برای پایه های ابتدایی را در سایت مینویسم فراهم کرده ایم تا ایده ی مناسبی برای کمک به دانش آموزان عزیز باشد.

انشا در مورد باران همراه با مقدمه و نتیجه

مقدمه

با صدای باران که با شیشه ها برخورد می کند، بوی باران پاییزی و بوی خاک باران خورده و نم باران می توان یک انشای پر از احساس و زیبا از خلقت زیبای خداوند نوشت، تصور این که فصل پاییز یا بهار باشد و باران ببارد و بعد از آن پنجره ی اتاق را باز کنی و تصویر قشنگ باران را به همراه صدای برخوردش با زمین و بوی نم خاک باران خورده را استشمام کنی، تمام این ها به این معنی است که گویی روح آدمی از ذوق می خواهد در این منظره با شکوه به پرواز دربیاید.

برای نوشتن مقدمه انشا با موضوع باران می توانید از شعر کوتاه درباره باران استفاده کنید.

انشا درباره صدای باران

با ریزش باران و صدای دل انگیز آن، رفت و آمد مردم در خیابان، ریتم خاصی می گیرد، انگار که هر کسی که از خیابان عبور می کند قدم های خود را از قبل با ریتم صدای باران هماهنگ کرده است، در واقع باران با تمام عظمتش میبارد تا جانی دوباره به تمام مخلوقات خداوند بخشد، گلی زنده شود، زمینی تازه شود و دل خاک خورده انسانی از غم و اندوه شسته شود، وقتی صدای باران به گوش می رسد، احساس آرامش تمام وجود آدمی را پر می کند، در واقع زمانی که انسان هنگام باراش باران متوجه سقف بالای سر خود می شود بیش از پیش خدا را شاکر می شود.

می توانید از بخش هایی از مقاله کوتاه درباره اهمیت باران برای نوشتن انشای خود استفاده کنید

انشا درباره بوی باران

وقتی قطره های درشت باران بر روی دانه های ریز خاک می بارد، آن عطر خوش خاک و نم باران که در اثر نمناک شدن به وجود می آید در انسان آرامشی بی پایان را به وجود می آورد، بوی باران چه بوی خوشی، با این بو می شود خدا را در نزدیکی خود احساس کرد، خاک زمین هم مانند ما انسان ها از آمدن باران خوشحال می شود و آنقدری غرق در خوشحالیست که فراموش می کند که در حال خیس شدن است، در واقع خاک هم با بارش باران عطر دل انگیزی را استشمام می کند و نفس عمیقی از ته دل می کشد و جانی دوباره می گیرد.

انشا در مورد باران رحمت الهی

باران یکی از زیباترین نعمت های الهی روی زمین است. باران مثل دانه های مرواریدی اسـت کـه آسمان بـه زمین هدیه می دهد. و پاکی و زیبایی را برای زمین به ارمغان می آورد، بعد از باران همه چیز تازه می شود و قطراتش موجب سرسبزی مزارع و رشد گیاهان و گل ها می شود.

ممکن است زمانی که باران ببارد، بعضی ها دلشان بگیرد و خیلی ها شاعرشوند. باران که می بارد، مردم صمیمی تر و فداکارتر می شوند. از آن جهت که خیلی ها را می شود دید که یک نفر دیگر را زیر چتر خود گرفته اند. باران آن قدر دوست داشتنی و مهربان اسـت کـه گویی دست طبیعت می خواهد بـه زمین مهربانی کند و وی را مثل مادری کـه کودکش را نوارش می کند، در آغوش می گیرد.

باران، سرشار از خیر و برکت و از زیباترین نعمات خداوند بر روی زمین است، با بارش باران، مروارید های الهی که از آسمان بر سر مردم جهان میریزند یادآور یاد خدا در دل ها می باشد، این نعمات به ما می گوید که وقت اندیشیدن است و باید از خواب غفلت برخواسته تا بتوانیم خدا را با تمام وجود احساس کنیم.

انشا در مورد باران بهاری

باران بهاری با عطر و بویی مست کننده میبارد تا جان تازه به طبیعت بزند و گرد و خاک کسالت زمستانی را از زمین پاک کند و شادی و نشاط را به زندگی هدیه دهد. در فصل بهار درختان و گیاهان عاشق باران بهاری می شوند، عاشقانی که انتظاری طولانی را پشت سر گذاشته اند و حالا با آواز زیبای باران به رقصیدن درآمده و شکوفه باران می شوند.

باران بهاری پیام رسان عشق و شوق زندگی‌ است. پروردگار رحمان و بخشنده باران را فرستاده تا یادمان بیاورد زندگی زیباست و رحمت الهی خداوند بر روی زمین و برای زمینیان همواره سرازیر است. با بارش باران بهاری متوجه می شویم که باران نه تنها نمادی از رحمت و لطف خداست، بلکه نوعی تطهیر است. نشانه محکمی برای کسانی است که می خواهند دل هایشان را از تمام سیاهی و کدورت ها پاک کنند.

انشا درباره پاییز با مقدمه و نتیجه

انشا در مورد باران پاییزی کلاس چهارم

باران یکی از با ارزش ترین نعمت های خداوند است. اگر این نعمت روزی نباشد بشر رو به نابودی می رود، باران همواره نعمت با ارزش خداوند است که از سوی ابرها بر روی زمین سرازیر می شود، در واقع باران از برخورد ابرها و ارتعاشاتی که در آن ها صورت می گیرد حاصل می شود. در برخی نقاط کشور به دلیل نزدیک به سطح دریا، باران بیشتری نسبت به دیگر مناطق کشور میبارد، مناطقی چون گیلان و مازندران. اما مناطق مرکزی کشور عزیزمان به دلیل خشکی و دوری از دریا همواره با کمبود باران و کم آبی دست و پنجه نرم می کنند.

باران باعث رشد درختان و پر شدن آب های زیرزمینی می شود و نقش در تامین آب شیرین زمین انسان ها دارد. شدت بارش باران گاهی به صورت نم نم است و گاه به قدری شدید می شود که باعث آب گرفتگی معابر شده و سیل راه می افتد.

باران یکی از با ارزش ترین نزولات الهی میباشد. صدای بارش آن بسیار دلنشین است و نمایانگر حاصل خیزی و رشد گیاهان و درختان است.

انشا ادبی در مورد باران

صدای قطرات باران به گوش می رسد و آسمان به یک باره روشن و خاموش می شود که گویا رعد و برق است، این صدا آنقدر دلنشین است که گویی دیگر در دنیا صدایی به زیبایی صدای باران که خستگی و کسالت را رفع کند، وجود ندارد.

صدای باران آوایی است در دل طبیعت که از بارگاه خداوند متعال دستور گرفته و به زمینیان تقدیم می شود، تا در دلشان نشاطی الهی جان بگیرد. باران، این رحمت الهی، پیام عشق و شادی برای تمامی انسان ها است و برکت و زیبایی را برای طبیعت به ارمغان آورده است، در بهار گویی آسمان آغوشش را برای زمین تازه از خواب بیدار شده گشوده است.

اینکه فصل بهار یا پاییز باشد فرقی ندارد، انسان ها هم مانند طبیعت از بخشش آسمان و زیبایی و برکت باران، متاثر می شوند. در اینجا فرقی هم نمی کند که چگونه آدمی باشی، کوچک باشی یا بزرگ، زن یا مرد، فقیر یا ثروتمند، رحمت الهی بی منت بر سر هر انسانی در حال باریدن است.

همچنین بخوانید: متن ادبی درباره باران

نتیجه گیری

وقتی قطرات باران بر اعماق زمین فرو می نشیند، زمین جانی دوباره می گیرد و باران تمام آلودگی ها را از بین می شوید. به راستی که باید به صدای باران گوش داد. باید با پای برهنه در زیر باران قدم زد. باید زیر باران خیس شد. چرا که در هنگام ریزش باران می توان با خدا سخن گفت. باران می بارد تا به انسان یادآوری کند که زندگی همچنان جریان دارد.

بارا معانی مختلفی به همراه دارد، بارش این معجزه ی الهی گاهی به شکل ملایم و نم نم بوده که هدفش این است که نوازش های خالق بی همتا را به یاد ما بیاورد، گاهی هم ریز و تند و پیوسته می بارد و هدفش آبیاری مزارع و درختان و زمین های کشاورزی میباشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.