Take a fresh look at your lifestyle.

انشا درباره دریا، ۵ انشا درمورد دریا و زیبایی هایش

انشا نوشتن برای بسیاری از دانش آموزان کار سخت و دشواری میباشد. انشا را باید با توجه به احساسات و نظرات خودمان بنویسم. این گونه نه تنها انشا متفاوت و زیباتری خواهیم داشت. بلکه از نوشتن آن نهایت لذت را هم می توانیم ببریم. در ادامه این مقاله انشا درباره دریا کوتاه، انشا درباره دریا با مقدمه و نتیجه، انشا درباره دریا و زیبایی هایش و انشا درباره دریا برای پایه دهم را می خوانید.

انشا درباره دریا کوتاه

مقدمه:

اول دریا، آرام بود

و شب ها راه نمی رفت

تا تو هوای شهر به سرت زد

حالا هزار سال است

دریا گیج

هی می رود

هی بر می گردد..

متن انشا:

تمام نعمت هایی که خداوند آفریده است و در طبیعت و جهان هستی وجود دارد دارای زیبایی های وصف ناپذیر و شگفتی می باشند. دریا یکی از این نعمت ها است که وقتی به آن نگاه می کنم فقط بزرگی خداوند را در آن می توانم بببینم. به نظرم تماشا کردن دریا می تواند احساس آرامش را به آدم منتقل کند و چقدر این آفریده خداوند زیبا و دلنشین است.

نتیجه گیری:

ما باید مراقب تمام آفریده های خداوند باشیم و قدر آنها را بدانیم. کره زمین این روزها به طرز شگفتی گرم شده است و ممکن است آب دریا و اقیانوس ها نیز در آینده کم و یا حتی تمام شوند. پس باید تا جایی که از دست ما بر می آید جلوی از بین رفتن دریا و اقیانوس ها را بگیریم.

انشا درباره دریا با مقدمه و نتیجه

مقدمه:

هر لحظه زیبا می‌شوی هم‌رنگ دریا می‌شوی

افکار بی‌اندیشه را در دیده جویا می‌شوی

بدنه اصلی انشا:

تا به حال به امواج دریا توجه کرده ای؟ زمانی که با نهایت سرعت از دور شروع به آمدن می کند و زمانی که به ساحل می رسند آرام می شوند. دریا نیز مانند انسان ها است برای رسیدن به مقصد عجله دارد ولی زمانی که به آنجا می رسد انگار متوجه می شود که تمام لذت رسیدن در مسیر بوده است نه در مقصد. ما باید خیلی از چیزهای زندگی را در طبیعت و مخصوصا از دریا یاد بگیریم.

نتیجه گیری:

دریا خودش و اسمش آرامش بخش است ولی نه برای خودش بلکه برای ما که آن را تماشا می کنیم. درست مانند تمام ما انسان ها که در ظاهر می خواهیم آرام باشیم اما درونمان طوفانی و پر تلاطم می باشد.

انشا درباره دریا و زیبایی هایش

مقدمه:

گریه حافظ چه سنجد پیش استغنای عشق

کاندر این دریا نماید هفت دریا شبنمی

« حافظ »

بدنه اصلی انشا:

بزرگی خداوند را می توان به راحتی با چشم دید. حتما می پرسید که چگونه؟ با نعمت هایی که آفریده است، دریا یکی از زیباترین و قشنگ ترین نعمت های خداوند است و هر زمان که به آن نگاه می کنم عظمت خداوند متعال را با چشمانم می بینم و درست در همان لحظه خداوند را بخاطر این همه بزرگی و زیبایی هایی که آفریده است شکر می کنم.

درست زمانی که روبه رو دریا ایستاده ای و به آن نگاه می کنی بالای سرت آسمان آبی را می بینی که صد برابر بزرگ تر از دریا است و با تمام وجود خوشحال هستی که پروردگاری به این خوبی داری که برای تو و تمام موجودات روی کره زمین این همه قشنگی آفریده است.

نتیجه گیری:

اگر می خواهیم دریا ها و تمام اقیانوس های جهان را داشته باشیم و آنها هیچ وقت کم و یا تمام نشوند باید هر کداممان را به اندازه سهمی که داریم از محیط زیست به خوبی مراقبت کنیم.

انشا درباره دریا برای پایه دهم

مقدمه:

وقتی دلت گرفته باشه … تمام آرامش یک ساحل را هم به تو بدهند … باز هم دل تو بارانیست … خیس تراز دریا خراب‌تر از امواج

متن انشا:

دریا خودش جهانی برای تمام موجوداتی است که در آن زندگی می کنند. موجودات زیبا و عجیب غریبی که هیچ وقت شاید نتوانیم آنها را ببینم. این همه زیبایی و شگفنی فقط برای یکی از آفریده های خداوند زیادی بزرگ است. فکرش را بکن این نیمی از بزرگی و قشنگی دریاها است که ما از بیرون به آن نگاه می کنیم. قسمت زیباتر و بزرگ تر آن در اعماقش قرار دارد که موجودات زیادی در آنجا زندگی می کنند.

نتیجه گیری:

خدا خیلی همه ما را دوست داشته که دریا را آفریده است. این نعمت خداوند در طبیعت به قدری شگفت انگیز است که هر دو حس آرامش و تلاطم را در وجود آدم بیدار می کند.

انشا درباره دریا برای پایه نهم

مقدمه:

دریا نه تنها در آرامش بلکه در طوفان نیز زیباست خوشبختی هم نه تنها در صلح بلکه در نزاع حاصل می‌شود.

متن انشا:

وقتی نام دریا را می شنوید و یا به آن نگاه می کنید چه احساسی دارید؟ به نظرم یک حس مشترکی که در تمام افراد ایجاد می شود احساس آرامش است و اینکه هیچ کس دوست ندارد لحظه ای از آن چشم بر دارد. انگار دریا همه را مجذوب خودش می کند. چقدر این بزرگی زیباست. دریا از آب چند رودخانه و دریاچه کوچک تشکیل شده است و حالا که به یک دریای بزرگ تبدیل شده همه آن را می ستایند و از تماشا کردن آن خسته نمی شوند.

نتیجه گیری:

من از دریا چیزی که همیشه یاد گرفتن این است که از رودخانه های کوچک دریایی به این بزرگی تشکیل شده است. پس ما نیز باید مانند دریا باشیم برای بزرگ شدن و رسیدن به اتفاقات زیباتر قدم های کوچک برداریم و از مسیرهای مختلفی عبور کنیم.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.