Take a fresh look at your lifestyle.

انشا در مورد زلزله، ۵ انشا درباره زلزله

نوشتن انشا برای برخی از دانش آموزان کاری بسیار سخت می باشد. چیزی که در هنگام نوشتن انشا باید به آن توجه داشته باشید این است که با فکر و احساس خودتان این کار را انجام بدهید. در ادامه مطلب می توانید انشا کوتاه در مورد زلزله، انشا زلزله برای ششم و هفتم، انشا در مورد زلزله برای پایه هشتم و نهم، انشا در مورد زلزله چهارم و پنجم و انشا کودکانه در مورد زلزله را می خوانید.

انشا در مورد زلزله کوتاه

زلزله یکی بلاهای طبیعی بسیار وحشتناکی است که پیش می آید. به وجود آمدن دست هیچکس نیست و هیچ کدام از ما نیز نمی توانیم جلوی آمدن را بگیریم. زمانی که زلزله می آید ممکن است ساختمان ها زیادی خراب شوند و خانواده و کودکان زیادی زیر آوار ساختمان ها گیر کنند. حداقل کاری که می توانیم انجام دهیم این است که ساختمان های مقاوم تری در برابر زلزله بسازیم تا جان این همه آدم به خطر نیوفتد. به نظرم اگر زلزله را بهتر مدیریت کنیم می توانیم مقداری از خطرات آن را کاهش بدهیم.

انشا زلزله برای ششم و هفتم

یادم می آید زمانی که در کرمانشاه زلزله آمد شهر ما که فاصله زیادی با آنجا داشت هم زلزله آمد. وقتی پدر و مادرم تلوزیون را روشن کردند تا از اخبار دقیق زلزله مطلع شوند، دیدیم که در کرمانشاه زلزله خیلی شدید بوده و تمام ساختمان ها خراب شده اند. افراد زیادی مرده از زیر آوار بیرون آمده اند و برخی از آنها در زیر آوار گرفتار شده اند و مشخص نیست زنده هستند یا که مرده اند. به نظرم خیلی تصویر دردناک و وحشتناکی بود. زلزله در چند دقیقه توانست زندگی هزاران آدم را بگیرد و خانه های آنها را خراب کند. زلزله اعضای یک خانواده را از هم جدا کرد و جان آنها را گرفت. درست است که زلزله جزوی از بلاهای طبیعی است و به دلیل برخی از تغییرات کره زمین ایجاد می شود اما خیلی ترسناک است و کاش هیچوقت زلزله ای وجود نداشت و در عرض چند دقیقه ای زندگی خراب نمیشد. زلزله کرمانشاه، کرمان، منجیل و خیلی از مکان های دیگری که در سراسر دنیا ایجاد شده است حال همه ما را غمگین کرده است و از خدا می خواهم که هیچوقت این اتفاقات تکرار نشود.

انشا در مورد زلزله کلاس هشتم و نهم

زلزله وقتی میاد انگار قیامت شده است، هر کس به سمتی می رود و به فکر نجات دادن جان خود و اعضای خانواده خودش می باشد. حتی تصور کردن اینکه زلزله بیاید و همه چیز خراب بشود هم روح و جسم آدم را به درد می آورد. طی تحقیقاتی انجام شده است نشان میدهد که همیشه زلزله در ساعت های پایانی شب و یا صبح خیلی زود رخ می دهد. این مسئله خودش بسیار مشکل ساز است زیرا افراد در این ساعت ها معمولا خواب هستند و امکان به خطر افتادن جان تعداد بیشتری از آنها افزایش می یابد. زلزله اتفاقی است که تا به امروز کسی نتواسته جلوی آن را بگیرد. اما می توان تا حدودی با مدیریت درست آن را کنترل کرد و از آسیب های آن کم کرد. باید ساختمان هایی با ایمنی بالا در برابر زلزله بسازیم و روش های مقابله با آمدن زلزله را آموزش ببینیم تا در هنگام رخ دادن زلزله تا حدودی آمادگی های لازم را داشته باشیم و بتوانیم به افراد دیگر نیز در هنگام رخ دادن زلزله کمک کنیم.

انشا در مورد زلزله کلاس چهارم و پنجم

زمین لرزه زمانی رخ می دهد که گسل ها و لایه های زمین شروع به حرکت می کنند. زمانی که این اتفاق می افتد انرژی زیادی آزاد می شود و سبب به وجود زلزله می شود. این یک اتفاق طبیعی در کره زمین است و تا کنون کسی توانسته است جلوی به وجود آمدن آن را بگیرد. زمانی که زلزله شدید ایجاد می شود و گسل حرکت می کند امکان به وجود آمدن چند پس لرزه دیگر وجود دارد. زیرا حرکت گسل ها ممکن است چدبار تکرار شود. گسل ها هربار در یک ناحیه از کره زمین ممکن است حرکت کنند و مکان ثابتی ندارند. ولی تا حدودی نقاط حساس ایجاد زمین لرزه تا دانشمندان می دانند و هر بار که نزدیک رخ دادن آن است به افراد ساکن در آن ناحیه اخطار می دهند. باید برای زلزله همیشه آمادگی داشته و بحران مدیریت را جدی بگیریم.

انشا کوکانه در مورد زلزله

همیشه اسم زلزله را شنیده اید و یا حتی ممکن است زمانی که زلزله آمده است متوجه آن شده باشید. زلزله در تمام دنیا ممکن است رخ بدهد. این یک اتفاق طبیعی است. اما متاسفانه اگر زلزله شدید بیاید می تواند تمام خانه ها را خراب کند.

به همین خاطر باید آموزش های لازم در رابطه با مقابله آمدن زلزله را یاد بگیریم تا بتوانیم در هنگام وقوع آن جان خودمان و سایر افراد را نجات بدهیم. اولین و مهم ترین چیزی که در هنگام آمدن زلزله باید یاد بگیرید این است که اصلا نترسید و در آرامش کامل بتوانید کارهای لازم را انجام بدهید. زلزله اتفاق خوبی نیست اما با آموزش های مفید می توان از خطرات آن کم کرد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.