Take a fresh look at your lifestyle.

۴۰ مدل ژست مدل های معروف (ایده ژست عکاسی باحال)

ژست عکاسی مدل ها

برخی از ژست های خاص مدل‌ها، مشخصه هر ژانر عکاسی است و انتخاب ژست مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. با این وجود، ویژگی مشترک تمام ژست های خاص مدل‌های برتر، اعتماد به نفس و عزت نفس بالاست. حتی اگر تاکنون با برخی از ژست های خاص مدل‌ها آشنایی دارید، به یاد داشته باشید که همیشه جای پیشرفت وجود دارد. به تمرین ادامه دهید و ژست‌های زیباتری برای مدلینگ پیدا کنید. با 40 ژست عکس که از مدل ها الهام گرفته شده با مینویسم همراه باشید.

40 ژست عکاسی مدل های معروف

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه کسی باید از ژست مدل آگاهی داشته باشد؟ به طور قطع می‌توان گفت که هم عکاس و هم مدل باید با بهترین ژست‌های عکاسی آشنایی داشته باشند زیرا موفقیت یک عکس به هر دوی آن‌ها بستگی دارد. ژست های مختلف در شرایط یکسان کاملاً متفاوت به نظر می‌رسند. به همین دلیل است که ژست های خاص می‌توانند موجب موفقیت یک عکس شوند. در ادامه، 40 مورد از ژست مدل های معروف را معرفی خواهیم کرد.

1- دست‌ها روی کمر

اگر دستانتان روی کمر باشد، لاغرتر به نظر می‌رسید. علاوه بر این، دایره‌های تشکیل شده توسط بازوها با پس‌زمینه ترکیب می‌شوند و اثر لاغری مضاعفی در عکس ایجاد می‌کنند. این یکی از ژست های خاص مورد علاقه من در مدلینگ است زیرا مدل قدرتمند و با اعتماد به نفس به نظر می‌رسد. این ژست را با توزیع وزن بدن امتحان کنید. به عنوان مثال، وزن خود را روی یک پا بیاندازید و سپس پاها را عوض کنید.

2- تصویر کامل از چهره (کلوزآپ)

شاید بعضی از شما فکر کنید که صحبت از پرتره‌های نمای نزدیک (کلوزآپ) خارج از بحث ژست‌های مدلینگ است. اما در واقع اینطور نیست. در این حالت، چشم‌ها از اهمیت بسیار زیادی در ژست گرفتن برخوردار هستند. هر عکاسی می‌داند که در صورت مشاهده ظاهری مرده در کادر تصویر، خلق یک پرتره عالی غیر ممکن خواهد بود. فقط اگر چشمانتان با مخاطب صحبت کنند، عکس موفقیت‌آمیزی گرفته می‌شود. 

3- ایستادن نزدیک دیوار

ژست عکس مدل هامن معتقدم که دیوار یک پس‌زمینه عالی برای هر نوع عکاسی و یک سطح مناسب برای ژست گرفتن مدل است. مدل می‌تواند به آن تکیه دهد یا در کنار آن بایستد. ژست‌های مختلف را در کنار دیوار امتحان کنید تا بهترین حالت را پیدا نمایید. علاوه بر این، دیوار بهترین تکیه‌گاه برای کار با مدل‌های مبتدی است.

4- تکیه دادن به چیزی

ژست عکس مدل های معروفبه یاد داشته باشید که موقعیت عکاس نیز بر رفتار مدل در قاب تصویر تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، اگر در مقابل مدل بنشینید یا تکیه دهید، او نقاط کانونی خود را تغییر می‌دهد و این موضوع در قاب تصویر به چشم می‌آید. به این ترتیب، عکس‌ها به راحتی و طبیعی گرفته می‌شوند. اگر مدل به طور مداوم بر روی یک چیز متمرکز شود، عکس خراب می‌شود. بنابراین، بهتر است از او در حالی که به چیزهای مختلف فکر می‌کند، عکس بگیرید. 

5- بازی کردن با موها

ژست عکس گرفتن مدل هااگر موهای بلند زیبایی دارید، باید آن‌ها را در حال حرکت نشان دهید. این مورد، یکی از ژست های خاص مدل‌های زن محسوب می‌شود. سر خود را سریع بچرخانید تا موها هم بچرخند. عکاس ممکن است به منظور گرفتن عکس‌های شارپ از اکسپوژر استفاده کند یا برعکس، به منظور نشان دادن حرکت مو، عکس‌های موشن بلور بگیرد. 

6- صاف نگه داشتن گردن

ژست عکس مدل های معروفبه یاد داشته باشید که در هر عکسی باید سعی کنید گردن خود را صاف نگه دارید چراکه از نظر بصری بلندتر به نظر خواهد رسید. همچنین، شانه‌ها را باید پایین نگه داشت. این یکی از ژست های خاصی است که عکس را برازنده و رها نشان می‌دهد. 

7- عکاسی در حال حرکت

ژست عکس مدل های معروفژست گرفتن از مدل زن اغلب نیازمند حرکت است. چنین عکس‌هایی هم از طرف عکاس و هم مدل به زمان و تلاش زیادی احتیاج دارند. ممکن است با فشار دادن یک دکمه عکس مناسب بگیرید یا ساعت‌ها برای گرفتن عکس موردنظرتان تلاش کنید. 

8- بازی با صورت

ژست عکس مدل های معروفتمام اعضای صورت خود را درگیر کنید. ممکن است ابرو را بالا برده یا لب‌های خود را کمی از هم جدا کنید. موقعیت شانه‌ها را تغییر دهید. با حالات صورت خود بازی کنید. با این وجود، صورت متقارن نیست. بنابراین، بهتر است موقعیت‌های مناسب صورت خود را تعیین کنید و هنگام عکاسی از آن‌ها بهره ببرید. 

9- دست‌ها و پاهای راحت

همیشه لازم نیست دست‌ها و پاهای خود را در حالتی خاصی نگه دارید. گاهی‌اوقات، کافی است آن‌ها را آزاد و طبیعی رها کنید. در مورد پاها نیز همینطور است. اما توجه داشته باشید که اگر مدل در حالت ایستاده باشد، باید وزن بدن خود را روی یک پا بیاندازد. 

10- استفاده از دست‌ها

ژست های عکاسی مدل هاژست های خاص مدل‌های زن که شامل دست هستند را فراموش نکنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید از دست خود برای فرم دادن به صورت استفاده کنید. پیشانی یا چانه‌ی خود را لمس کنید. این کار در قاب تصویر بسیار عالی به نظر می‌رسد. هرچه ژست ساده‌تر باشد، عکس نهایی زیباتر خواهد شد. من این ژست را برای مدل‌های تازه‌کار توصیه می‌کنم زیرا در کنار حفظ اصالت، ظاهر خنثی تصویر بسیار جذاب خواهد بود. 

11- نگاه کردن فراتر از دوربین

ژست عکس مدل هااین یکی از ژست های خاص و محبوب هم در بین مدل‌های حرفه‌ای و هم در میان دختران معمولی به شمار می‌رود. کافی است هنگام عکاسی به دوربین نگاه نکنید. به دوردست نگاه کنید یا سر خود را برگردانید. به عبارت دیگر، طوری ژست بگیرید که انگار به طور تصادفی از شما عکس می‌گیرند. 

ژست عکس مدل های معروف12- بازی کردن با شانه‌ها

اگر هنگام عکاسی از بالای شانه خود به دوربین نگاه کنید، عکاس متوجه می‌شود که شما در مورد ژست گرفتن مدل‌های زن اطلاعات زیادی دارید. با این وجود، جزئیاتی در مورد این ژست وجود دارد که باید به یاد داشته باشید. اول از همه، به نور توجه کنید و اهمیت نور در عکاسی را نادیه نگیرید زیرا سایه ممکن است تصویر را خراب کند. علاوه بر این، روی بینی خود تمرکز نکنید. سعی کنید دست را بلند کنید و بر روی شانه‌ی طرف دیگر قرار دهید.

13- مستقیم بدون هیچ لوازم جانبی

یکی از زانوها را خم کرده و پای دیگر را طوری روی پای اول خم کنید که شکل S ایجاد شود. اگر خیلی سخت است، می‌توانید یک پای خود را روی پای دیگر قرار دهید. به این ترتیب، شما ژست زیبایی را خلق خواهید کرد. توجه داشته باشید که باید بین بازوها و بدن فضایی برای حرکت نور وجود داشته باشد. این کار مخاطب را روی کمر شما متمرکز می‌کند.

14- تقریباً یک طرفی

این ژست مخصوص سوپرمدل‌ها به صورتی است که مدل بدون این که به دوربین نگاه کند، ایستاده ژست می‌گیرد. به این ترتیب، عکاس می‌تواند از تمام قد یا نزدیک عکس بگیرد. برای این که عکس در بهترین وضعیت نوری قرار بگرید، می‌توانید زانوی نزدیک به دوربین را خم کنید. به این ترتیب، وزن جابجا شده و عکس تنها بهترین اشکال بدن را به تصویر می‌کشد.

15- کاملاً یک طرفی

شما همچنین هنگامی که از روی شانه خود به عکاس نگاه می‌کنید، می‌توانید تصویر زیبایی خلق کنید. چنین عکس‌هایی صمیمی و فوق العاده‌ای به نظر می‌رسند. 

16- ایستادن پشت به دوربین

موقعیت‌های ایستاده پشت به دوربین از جمله ژست های خاص محبوب خانم‌ها به شمار می‌رود. چنین عکس‌هایی دارای رنگ‌آمیزی احساسی جدید هستند و مخاطب را تحت تاثیر اصالت خود قرار می‌دهند. اگر عکس تمام قد است، به وضعیت پاها توجه کنید.

پای نزدیک به دوربین باید کمی خم شود تا وزن بدن بر روی پای دیگر بیفتد. دست‌ها ممکن است روی باسن یا هرجایی که دوست دارید، قرار بگیرند. در هنگام امتحان ژست‌های مختلف، نور را کنترل کنید زیرا باید به صورت آزادانه پیرامون مدل جریان پیدا کند. 

17- حالت ایستاده بدون تکیه‌گاه

ژست های عکاسی مدل هامهم نیست این ژست را در کجا بکار می‌برید، استودیو یا فضای باز، حالت ایستاده بدون تکیه‌گاه یک ژست کاملاً محبوب و عمومی است. یکی از زانوهای خود را کمی خم کنید، دستان خود را در راستای بدن نگه دارید و اجازه دهید تا نور آزادانه حرکت کند. 

18- بازوهای ضربدری

این یک دیدگاه مشترک است که دست‌ها و پاهای ضربدری شده یک مانع روانی بین مردم ایجاد می‌کند. به همین دلیل این ژست معمولاً توصیه نمی شود. اما می‌توانید سعی خود را بکنید و ببینید نتایج چگونه خواهند شد. 

19- قرار دادن بازوها پشت بدن

این یکی از غیرمعمول‌ترین و جالب‌ترین ژست های خاص مدلینگ محسوب می‌شود. عکس نهایی، صمیمانه و صادقانه خواهد بود. مدل می‌تواند به دیوار تکیه بدهد و مستقیم به دوربین نگاه کند.

20- رو به دیوار

اگر به نمای نزدیک از بازوها و صورت نیاز داشته باشید، این یک ژست عالی برای مدل به شمار می‌رود. شما می‌توانید دست خود را روی دیوار و سر را روی دستتان تکیه دهید. علاوه بر این، اگر امکانش وجود دارد، می‌توانید روی دیوار بنشینید و به فراتر از دوربین نگاه کنید. ژست‌های مختلف را امتحان کنید؛ نتایج عالی خواهید گرفت. 

21- ایستادن نزدیک به صندلی

ژست عکاسی مدل هاژست های خاص مدلینگ، شگفت‌انگیز هستند اما لوازم جانبی خوب و قدیمی را فراموش نکنید. آن‌ها منبعی از ایده‌های خلاقانه‌ای هستند که فرصت‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال، می‌توانید از صندلی استفاده کنید. می‌توانید به آن تکیه دهید، پا یا دست خود را بر روی آن قرار دهید یا حتی صندلی را روی پا بچرخانید و عکس‌های در حال حرکت زیبایی خلق کنید. 

ایده عکاسی مثل مدل ها22- در حال حرکت و زنده نگه داشتن ژست‌ها

شما می‌خواهید هر سه ثانیه چیزی را تغییر دهید. دست خود را حرکت دهید، ژست خود را کمی تغییر دهید، حالت چهره‌ی خود را تغییر دهید. یک مدل خوب با سال‌ها تمرین می‌تواند تغییرات درستی در ژست‌های خود ایجاد کند. 

23- ایستادن به همراه لوازم جانبی

کلاه، روسری، عینک آفتابی، کیف دستی و … نیز وسایل مناسبی برای عکاسی هستند. لوازم جانبی مختلف را امتحان کنید و کمی لذت ببرید! بعضی اوقات، حتی نمی‌توانید تصور کنید که این لوازم جانبی چه فرصت‌هایی را در اختیارتان قرار می‌دهند. 

24- قرار دادن دست‌ها در جیب

ژست عکس مدل های معروفاگر می‌خواهید اعتماد به نفس خود را نشان دهید، دستان خود را در جیب قرار دهید. دست خود را به طور کامل در جیب بگذارید یا انگشتان خود را از جیب بیرون بیاورید. در واقع، موقعیت انگشتان شما احساسات مختلفی را بیان می‌کند. بنابراین، در به تصویر کشیدن این احساسات کوتاهی نکنید. برای من، این یک ژست جهانی برای نشان دادن اعتماد به نفس است و در قاب تصویر بسیار جالب به نظر می‌رسد.

25- عکاسی از روبرو

مثل مدل ها ژست بگیریمشانه‌ها باید به صورت مربعی شکل قرار بگیرند. دستان خود را در حال انجام کاری نگه دارید. به عنوان مثال، انگشت شست را در حلقه‌های کمربند قلاب کنید. سر خود را برگردانید و با دست دیگر موها را لمس کنید. همچنین می‌توانید دست خود را روی شانه قرار دهید.

26- پروفایل

این چشم‌انداز جالبی است که می‌تواند عکس‌های غیرمنتظره‌ای را به شما بدهد. حرکت کنید، وزن خود را خارج از مرکز قرار دهید و ببینید نتیجه نهایی چگونه می‌شود. توجه کنید که وضعیت اعضای بدنتان در دوربین چگونه به نظر می‌رسد زیرا لنزها می‌توانند باعث تحریف شوند و اندام شما را کوتاه‌تر نشان دهند. از جمع کردن اعضای بدن خود خودداری کنید زیرا لاغرتر به نظر خواهند رسید. 

27- سه چهارم

ایده عکاسی باحالسه چهارم یکی از ژست های خاص و استانداردی است که بسیار عالی به نظر می‌رسد و بسیار هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید به گونه‌ای بایستید که یک پا از پشت پای دیگر عبور کند و یک طرف بدن به سمت لنز باشد.

سپس بالاتنه را می‌چرخانید تا بالای کمر رو به دوربین باشد. شما می‌توانید عکاسی را با آن شروع کنید و به تدریج ژست‌های دیگر را امتحان نمایید. 

28- دست‌ها در دوربین

ژست عکاسی مدل هادو روش برای انجام این ژست مدل وجود دارد که هر یک اهدافی متفاوتی را دنبال می‌کنند. یکی تمرکز روی صورت در پس‌زمینه در حالی که دست‌ها به سمت لنز کشیده شده‌اند. دیگری دقیقاً برعکس است، تمرکز روی کف دست‌ها.

29- نگه داشتن یکی از پاها بالاتر از زمین

ژست عکس گرفتن مدل های معروفاگر مایلید برخی از ژست های مدل کمتر متداول را امتحان کنید ، به چیزی تکیه دهید و یک پا را بلند کنید. همین کار را می توان در حالت نشسته نیز انجام داد ، بنابراین فقط بازی کنید.

30- پوشاندن صورت با یک دست

ایده ژست عکاسیپوشاندن صورت با یک دست هم برای مدل‌های زن و هم برای مدل‌های مرد مناسب است. در این ژست، مدل از طریق قرار دادن دست خود روی صورتش، احساسات مختلفی را بروز می‌دهد. از این ژست برای بیان چیزی استفاده می‌شود که نمی‌توان آن را تنها با ویژگی‌های صورت بیان کرد. 

از طریق پوشاندن صورت با کف دست و انگشتان در مکان‌های مختلف می‌توان عکس‌های منحصر به فرد و جذابی خلق کرد. اساساً، دست‌ها می‌توانند به عنوان یک وسیله‌ی جانبی آماده برای استفاده بکار روند و بر صورت یا ایده‌ی تصویر تاکید کنند. 

31- راه رفتن به سمت دوربین

ژست های مدل هایک ژست متداول و قابل تشخیص، مدل در حال راه رفتن است به طوری که پاها را در یک راستا قرار می‌گیرند. این ژست وقتی کمی اغراق‌آمیز باشد، در عکس بهتر به نظر می‌رسد. نگاه مدل می‌تواند به سمت دوربین یا فراتر از آن باشد. 

32- دور شدن از دوربین

ژست عکس مدل های معروفیکی دیگر از ژست های خاص مدل‌های در حال حرکت، دور شدن از دوربین است. شما می‌توانید از بالای شانه به دوربین نگاه کنید و لباس یا موهایتان را به حرکت درآورید. به این ترتیب، عکس‌ها جلوه‌ی زنده و جذابی پیدا می‌کنند. 

33- حالت نشسته با انداختن پاها روی هم 

یکی دیگر از ژست های خاص مدلینگ برای افراد تازه‌کار، نشستن با پاهای روی هم انداخته است. لازم به ذکر است که بسته به نوع بدن، نیازی نیست پاها همیشه در قاب تصویر قرار بگیرند.

34- نشستن نزدیک به آب

این ژست برگرفته از ژانر کلاسیک عکاسی در ساحل است. برای استفاده موفقیت‌آمیز از چنین ژست‌هایی، بدن مدل باید خوش فرم باشد. در غیر این صورت، بر تمامی نقص‌های بدن تاکید می‌شود. 

35- از ارتفاع

ژست عکس گرفتن مدل هایکی از محبوب‌ترین ژست های خاص مدل‌ها، تاکید بر روی چشم‌هاست. در این حالت، مدل ژست می‌گیرد و عکاسی با بازی با سایه‌ها می‌تواند عکس‌های خیره‌کننده‌ای بگیرد. 

36- نشستن روی زانو

مدل در این حالت باید روی زانوهای خود بنشیند اما بیش از اندازه بر پاها تکیه نکند. سپس، از بالای شانه به دوربین خیره شود. 

37- نشستن با داشتن یک فنجان چای یا قهوه در دست

ژست عکاسی مدل هااین ژست برای زمانی عالی است که روی یک صندلی یا تخت نشسته‌اید. به منظور افزودن عمق به عکس، لازم است تا در دستان خود یک فنجان چای یا قهوه بگیرید. 

38- نشستن روی کف زمین

در صورتی که هیچ ایده‌ای برای عکاسی از مدل خود ندارید، می‌توانید از صندلی استفاده کنید. لازم نیست همیشه مدل بر روی صندلی بنشیند بلکه می‌توانید روی زمین بنشیند و به صندلی تکیه دهید؛ در حالی که پاها بر روی زمین پخش شده‌اند و دست‌ها روی صندلی قرار می‌گیرند. در چنین عکس‌های، زاویه بسیار مهم است. 

39- تکیه دادن به عقب

باز هم ژست دیگری که به روش‌های مختلف تفسیر می‌شود و حال و هوای دیگری به عکس شما می‌بخشد. اگر روی مبل نشسته‌اید، یک پا روی زیر بغل و یک پای دیگر را روی زمین قرار دهید. سر را به سمت عقب بکشید تا عکس جذاب و دلربایی خلق شود.

اگر هر دو پا را زیر بغل قرار داده و با صورت خشک به عقب تکیه بدهید، عکس کاملاً سرد و خشک می‌شود. با این وجود، نزدیک کردن پاها به یکدیگر و در آغوش کشیدن آن‌ها باعث می‌شود تا شما بی‌گناه به نظر برسید.

40- تکیه دادن به سمت جلو

تنوع در ژست‌ها، شخصیت‌های مختلفی از مدل را به مخاطب منتقل می‌کند. قرار دادن زانوها در کنار هم در حالی که بدن کاملاً خم شده و بازوها به دور زانوها قرار گرفته است، برای مخاطب نماد شکست و بدبختی است.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.