Take a fresh look at your lifestyle.

عمر مورچه چقدر است؟

طول عمر مورچه ها بر اساس شرایط و نوع آنها ممکن است متفاوت باشد. همچنین بستگی به این دارد که مورچه مورد نظر در زیستگاه طبیعی خود زندگی می کند یا در محیط آزمایشگاهی زندگی می کند. در ادامه می خوانید که هر مورچه چقدر می توانید عمر کند.

مورچه چقدر عمر می کند؟

به طور کلی، مورچه ها چرخه زندگی کوتاهی دارند، اما برخی از اعضای کلنی می توانند از چند روز تا چند دهه زندگی کنند. احتمالاً یکی از مهمترین عوامل مؤثر بر طول عمر، کاست مورچه مربوطه است. ملکه ها، نرها و کارگرانی که کلنی مورچه ها را اشغال می کنند.

برای ملکه در هر کلنی، عمر آنها ممکن است تا حدود 15 سال طول بکشد، در حالی که مورچه های کارگر تقریباً 7 سال زندگی می کنند. این البته در صورتی است که آنها بتوانند از شکارچیان و سایر خطرات دوری کنند. برای یک نر باروری – یکی از انواع مورچه های پرنده – طول عمر بسیار کوتاه تر است و تنها در حدود 2 هفته است. این به این دلیل است که وقتی جفت گیری آنها تمام می شود، می میرند. مدت زمان ماندگاری کلنی مورچه تا حد زیادی به مدت زمان ماندگاری ملکه بستگی دارد. هنگامی که ملکه بمیرد، مورچه جدیدی وجود نخواهد داشت و بنابراین هیچ جایگزینی برای مورچه هایی که در خارج از کلنی کشته شده اند وجود ندارد و باعث کاهش و مرگ آن می شود.

چه عواملی در طول عمر مورچه موثر است؟

یکی دیگر از عوامل موثر بر طول عمر مورچه ها گونه ها هستند. برای مقایسه، کارگران مورچه‌های خانگی بدبو، مورچه‌ای که معمولاً در خانه‌ها دیده می‌شود، معمولاً دو تا سه سال عمر می‌کنند، در حالی که یک کارگر مورچه آتش‌نشانی تنها حدود پنج هفته عمر می‌کند.

مواد غذایی مهم است با این حال، طول عمر کارگران تا حد زیادی تحت تأثیر در دسترس بودن غذا و کیفیت غذایی که مصرف می کنند، می باشد. کارگران طبقه ای هستند که رفاه خود را فدای سلامتی و رفاه کلی کلنی می کنند. اگر منابع غذایی کمیاب شوند، کارگران معمولاً کمتر از سایر اعضای مستعمره غذا می خورند و بنابراین اطمینان حاصل می کنند که منابع غذایی کافی برای تداوم صمیمیت اعضای کلنی به غیر از خودشان در دسترس است.

مورچه در چه زمانی زیاد می شوند؟

هنگامی که شرایط مناسب باشد، به احتمال زیاد مورچه ها را بالای سطح می بینید. این بدان معناست که وقتی هوای گرم در حوالی ماه مارس برای بهار باز می‌گردد، مورچه‌های کارگر شروع به بیرون آمدن می‌کنند تا به دنبال غذا بگردند. آنها اغلب یا هر زمان که دما شروع به کاهش می کند قابل مشاهده هستند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.