Take a fresh look at your lifestyle.

یادگیری طراحی سایت چقدر طول می کشد؟

مهارت طراحی سایت و مشغول شدن به کار در بهترین شرکت طراحی سایت آرزوی بسیاری از جوانان امروزی است. چراکه این حرفه یکی از حرفه‌های پردرآمد است و یادگیری آن نیازی به تخصص و تجربه خاصی ندارد. اگر علاقه داشته باشید می‌توانید با یادگیری طراحی سایت یک شغل پردرآمد داشته باشید؛ اما قبل از طراحی سایت باید بدانید که محتوا یعنی چه و طراحی سایت چه مراحلی دارد. ممکن است این سؤال برای شما پیش آمده باشد که یادگیری طراحی سایت چقدر طول می‌کشد؟

 یادگیری طراحی سایت با توجه به اینکه شما قصد یادگیری چه کارهایی را دارید، متفاوت است. به عنوان مثال افرادی که اقدام به یادگیری طراحی وب سایت می کنند باید هم بتوانند ظاهر سایت را طراحی کنند و هم بخش برنامه نویسی سایت را آموزش ببینند؛ بنابراین شما باید ابتدا تصمیم بگیرید می خواهید کدام یک از این بخش ها را آغاز کنید تا بدانید چه مدت زمان برای یادگیری طراحی سایت لازم دارید.

 برای یادگیری طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟

برای یادگیری طراحی سایت از کجا شروع کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم طراحی وب سایت دارای دو بخش است و شما برای یادگیری طراحی سایت باید یکی از این دو بخش را انتخاب کنید و شروع به یادگیری همان بخش کنید. بخش فرانت اند و بخش بک اند مراحل اصلی طراحی وب سایت هستند که شما باید آن ها را یاد بگیرید. به همین خاطر در این قسمت به صورت جداگانه هر یک از این بخش ها را بررسی می کنیم.

 انتخاب اینکه از کدام یک از بخش ها قصدشروع را دارید به خود شما بستگی دارد و مدت زمان یادگیری هر یک از این مراحل متفاوت است ب.نابراین این شما هستید که پس از مطالعه مراحل طراحی سایت تصمیم می گیرید که اول از کدام بخش شروع کنید.

 البته توصیه ما این است که از بخش فرانت اند شروع کنید و بعد به سراغ بک اند بروید. به این صورت شما می‌توانید به صورت حرفه ای طراحی سایت را یاد بگیرید. ممکن است طراحی بعضی از سایت ها ۳ تا ۴ روز بیشتر طول نکشد؛ اما برای طراحی یک وبسایت یک سال وقت نیاز داشته باشید! مدت زمانی که برای طراحی سایت صرف می کنید به آپشن‌ها و امکانات مورد نیاز سایت بستگی دارد.

 فرانت اند

فرانت اند همان بخش طراحی سایت و یادگیری طراحی ظاهری سایت است. افرادی که متقاضی یادگیری طراحی سایت هستند اگر بخواهند از این مرحله شروع کنند باید به زبان هایی مانند، جاوا اسکریپت، ‏html،Css و جی کوئری آشنا باشند تا بتوانند به صورت حرفه ای سایت طراحی کنند.

 حالا اینکه برای یادگیری این برنامه ها و تسلط کافی چقدر وقت نیاز است، باید بگیویم که مدت زمان یادگیری html ۱۰ ساعت است و اگر بخواهید کاملاً مسلط و حرفه‌ای عمل کنید، حدود ۵۰ ساعت نیز وقت باید صرف تمرین و استفاده از آموخته های خودتان بکنید تا به خوبی روی اچ‌تی‌ام‌ال html مسلط شوید.

یادگیری css نیز حدود ۲۰ ساعت زمان نیاز دارد و اگر بخواهید کاملاً به این برنامه مسلط شوید باید تقریباً ۱۰۰ ساعت برای یادگیری آموزش های خود تمرین کنید تا به طور کامل این مبحث را نیز آموزش ببینید و تسلط کافی پیدا کنید.

مدت آموزش و یادگیری جاوا اسکریپت ۲۰ الی ۸۰ ساعت است و اگر بتوانید ۲۰۰ ساعت تا ۵۰۰ ساعت را به تمرین بگذرانید، می‌توانید به راحتی به زبان جاوا اسکریپت تسلط پیدا کنید و برای طراحی سایت آماده شوید.

جی کوئری، مدت زمان یادگیری این برنامه نیز ۴۰ الی ۸۰ ساعت است و اگر بتوانید ۴۰۰ الی ۶۰۰ ساعت تمرین کنید و به مطالب آموزشی تسلط کافی پیدا کنید به راحتی امکان طراحی بخش های ظاهری سایت را خواهید داشت.

شاید تا این بخش از مقاله پاسخ سؤال خودتان را گرفته باشید که یادگیری طراحی سایت چقدر طول می‌کشد؟ البته این برای افرادی است که بخواهند مرحله فرانت اند یا طراحی بخش ظاهری ساید را فرا بگیرند؛ اما اگر شما جزء آن دسته افراد هستید که به دنبال یادگیری برنامه نویسی یا پشت صحنه سایت هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما هم جواب سؤال خودتان را پیدا کنید.

 بک اند

بک اند یا همان پشت صحنه طراحی سایت، مربوط به بخش برنامه نویسی سایت می شود و اگر شما بتوانید تکنولوژی های مربوط به بک اند را فرابگیرید، می‌توانید به عنوان یک طراح سایت شروع به کار کنید. زبان هایی که برای برنامه نویسی باید آموزش ببینید و به آن ها مسلط شوید، شامل Asp.Net،PHP، Python می ‌شوند.

به منطور آموزش و یادگیری Asp.Net به صورت حرفه‌ای صد ساعت وقت نیاز است. اگر بخواهید کاملاً روی این زبان برنامه نویسی تسلط داشته باشید و به صورت حرفه ای و درست کار کنید باید هزار ساعت تمرین کنید تا بتوانید به راحتی این تکنولوژی را فرا بگیرید.

 PHP هم یک زبان برنامه نویسی است که برای آموزش ۱۰۰ الی ۱۵۰ ساعت وقت نیاز دارد. اگر بخواهید به صورت حرفه‌ای کار کنید باید ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت این مبحث را تمرین کنید تا بتوانید یک طراح سایت حرفه ای شوید.

 مدت زمان یادگیری طراحی سایت چقدر است؟

در بخش پیش درباره مدت زمان لازم برای طراحی سایت صحبت کردیم و گفتیم که با توجه به اینکه شما قصد آموزش کدام یک از بخش های طراحی سایت را دارید مدت زمان یادگیری طراحی سایت متفاوت است.

 اما به صورت کلی شما می‌توانید بین 800 تا 1200 ساعت وقت صرف آموزش کنید و به صورت یک طراح وبسایت حرفه ای مشغول به کار شوید.

 اینکه شما کدام یک از بخش ها را انتخاب می کنید به علاقه شخصی شما بستگی دارد؛ اما توصیه ما آغاز کار از مرحله فرانت اند و سپس رسیدن به مرحله بک اند است.

قبل از شروع هر یک از این بخش ها ابتدا متقاضی فراگیری طراحی سایت باید با مباحث ابتدایی در زمینه برنامه نویسی، طراحی سایت، چگونگی … سایت و غیره آشنا باشند و اصطلاحات مهم در رابطه با توسعه وب را بشناسند تا بتوانند مرحله به مرحله به درک واضحی از چگونگی طراحی وب سایت و ساخت آن برسند.

پس از این متقاضیان می‌توانند به تدریج مفاهیم پیچیده مربوط به طراحی سایت را نیز فرا بگیرند و با جدیدترین فناوری ها در زمینه طراحی سایت آشنا شوند. البته بخش مقدماتی ممکن است از یک هفته تا دو هفته بیشتر طول بکشد و کمی برای متقاضیان زمان‌بر و خسته کننده باشد؛ اما اگر قصد داشته باشند یک طراح سایت حرفه ای شوند و از پایه قوی کار خود را شروع کنند، باید این مرحله ها را به ترتیب طی کنند.

 مدت زمان آموزش طراحی وب سایت چقدر است؟

مراحل طراحی وب سایت پس از یادگیری اصطلاحات مقدماتی با توجه به اینکه شما کدام یک از زبان های برنامه نویسی را آموزش می بینید متفاوت است. اگر html را برای آموزش انتخاب کنید و بخواهید با ساختار کلی و پایه و اساس وب‌سایت آشنا شوید، مدت زمانی که برای آموزش صرف می‌کنید متفاوت است با آموزش سی‌اس‌اس css که به طراحی ظاهر وب سایت مربوط می‌شود.

در واقع اساسی ترین مراحل آموزش طراحی وب سایت فراگیری css و html است. البته درست است که آموزش این مراحل به تنهایی امکان پذیر است، اما متقاضیان یادگیری طراحی وب سایت می توانند از مشاوره های کارشناسی افراد متخصص در این زمینه استفاده کنند و از بهترین شرکت طراحی سایت نیز کمک بگیرند.

شرکت کد سئو یکی از بهترین شرکت های طراحی سایت است که با هدف بهبود در کسب و کار دیجیتال تشکیل شده، کارشناسان این مجموعه نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا در زمینه طراحی سایت، برنامه نویسی، دیجیتال مارکتینگ، سئو سوشال مدیا مارکتینگ و تولید محتوا به هم وطنان عزیز کمک کنند.

 مرحله بعدی پس از فراگیری css و html کد نویسی است. افرادی که می خواهند یک طراح سایت حرفه‌ای باشند باید بتوانند از زبان کد نویسی استفاده کنند. برای این کار هم می توانند از زبان های برنامه نویسی جاوا اسکریپت، پایتون php و … استفاده کنند.

 آموزش و یادگیری ابزارهایی که برای یادگیری طراحی سایت مهم هستند روز به روز در حال تغییر است؛ بنابراین افرادی که قصد آموزش و یادگیری طراحی سایت را دارند، باید با به روز ترین ابزارهای برنامه نویسی آشنا باشند و بتوانند از آن ها استفاده کنند.

اگر شما هم به یادگیری طراحی سایت علاقه مند هستید و تمایل دارید در دوره های آموزشی طراحی وب شرکت کنید می‌توانید از کارشناسان و متخصصان شرکت کد سئو بهترین شرکت طراحی سایت کمک بگیرید و مراحل طراحی سایت را از ابتدا تا انتها با استفاده از مشاوره های تخصصی کارشناسان این مجموعه را طی کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.