Take a fresh look at your lifestyle.

اهرام مصر چگونه ساخته شد + تصویر داخل اهرام مصر

به راحتی می توان فهمید که چرا مردم اینقدر مجذوب اهرام مصر هستند. رازهای زیادی پیرامون ساخت آنها وجود دارد. برخی از تئوری‌ ها وجود دارند که می گوید اهرام مصر توسط بیگانگان ساخته شده‌اند. در واقع ساخت آنها به قدر شگفت انگیز می باشد که هنوز چگونه شدن اهرام مصر مشخص نشده است. پس چگونه مردم 4000 سال پیش برخی از بزرگترین و نمادین ترین سازه های روی زمین را ایجاد کردند؟ هنوز کسی مطمئن نیست که اهرام مصر چگونه ساخته شده اند. اما می خواهیم چند تئوری را بررسی کنیم.

اهرام مصر چگونه ساخته شد؟

پاسخ به این سوال که چگونه اهرام ساخته شده اند کمی دشوار می باشد. محتمل ترین آنها این است که مصریان از خاکریزی شیبدار و محاصره ای از آجر، خاک و ماسه استفاده می کردند که با بالا آمدن هرم بر ارتفاع و طول آن افزوده می شد. بلوک های سنگی با استفاده از سورتمه، غلتک و اهرم از سطح شیب دار بالا کشیده می شدند. به گفته هرودوت مورخ یونانی باستان، ساخت هرم بزرگ 20 سال طول کشید و 100000 مرد برای ساخته شدن آن کمک کردند.

قدیمی ترین و بزرگ ترین اهرام مصر بنا به دستور فرعون خوفو در حدود سال 2560 قبل از میلاد ساخته شد، اگرچه نحوه ساخت آن در تاریخ پوشیده شده است. هنوز هم، باستان شناسان ذره ذره توانسته اند مکانیسم های مختلفی را در پشت ساخت این بنا توضیح دهند. این سنگ‌ ها از معدنی درست در جنوب هرم استخراج شده‌اند و محققان معتقدند که در صحرا شن ها را خیس می کردند. اما این فقط چگونگی رسیدن سنگ ها از یک مکان به مکان دیگر را توضیح می دهد اما چگونگی بلند کردن آنها و قرار دادن دررتفاع هنوز مشخص نیست.

در هاتنوب، معدن سنگ دیگری واقع در صحرای شرقی مصر، یک تیم انگلیسی-فرانسوی یک سطح شیبدار بسیار غیرعادی حک شده در زمین پیدا کردند که حکایت از برخی دستاورد های شگفت‌آور فناوری پیشرفته دارد. برای یک چیز، اما مهمتر از آن، از هر دو طرف توسط پلکانی احاطه شده بود. این پله‌ ها با سوراخ‌ های تکرارشونده مشخص شده بودند که می‌ توانست حاوی ستون‌ های چوبی باشد (که مدت‌ها پیش پوسیده شده بودند). به گفته یانیس گوردون، مدیر این ماموریت، “این نوع سیستم هرگز در هیچ جای دیگری کشف نشده است.” علاوه بر این، قدمت آن به حدود 4500 سال پیش، بسیار قبل از شروع ساخت میراث بزرگ خوفو، می رسد.

تصویر داخل اهرام مصر

اهرام مصر چگونه ساخته شد
اهرام مصر چگونه ساخته شد
اهرام مصر چگونه ساخته شد
اهرام مصر چگونه ساخته شد

آیا همه فراعنه مصر در اهرام دفن شده اند؟

اهرام مصر از زمان پادشاهان قدیم محل دفن خانواده سلطنتی مصر بود. سه اهرام بزرگ در جیزه برای سه نسل از پادشاهان مصر ساخته شد: خوفو، پسرش خفره و نوه اش منکائوره.

بنای باشکوه که هرم بزرگ جیزه است در سال 2589 قبل از میلاد ساخته شد تا پادشاه قادر خوفو را در خود جای دهد. ملکه او، هنوتسن نیز در کنار او به خاک سپرده شد. خوفو یکی از قدرتمندترین فرمانروایان مصر باستان بود که در سلسله چهارم با شکوه مصر پیشتاز بود.

مومیایی‌ های فراعنه‌ای مانند جوسر، خفره و منکائوره در یک اتاق دفن زیرزمینی در زیر یک هرم قرار گرفتند. اما مومیایی خوفو در داخل هرم بزرگ، در اتاق پادشاه، و نه در زیر زمین قرار داده شده اند.

هرم خفره دومین هرم بزرگ و مرکزی از سه هرم اصلی فلات جیزه است. خفره فرمانروای مهم مصر باستان و پسر سازنده هرم بزرگ، خوفو بود. این هرم در حدود سال 2520 قبل از میلاد ساخته شد. در زمان سلطنت او و پس از مرگش در داخل هرم دفن شد.

ابوالهول در دوره طولانی دیگری از غفلت افتاد. شن ها تا جایی جمع شدند که فقط سرش دیده می شد. ابوالهول علیرغم نیمه دفن شدنش، همچنان پابرجا است و قدرت نمایی می کند. شواهدی مبنی بر تدفین در داخل اهرام وجود دارد: «اهرام قطعاً به عنوان مقبره استفاده می‌ شد: تجهیزات دفن مانند تابوت‌ها، جواهرات، مومیایی یا قطعات مومیایی در برخی از آنها یافت شد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.