Take a fresh look at your lifestyle.

روتین پوست چرب : راهنمای کامل از صفر تا صد

مواجهه با پوستی چرب می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، از احساس ناخوشایند چربی تا مواردی مانند آکنه و براق شدن زودهنگام پوست. اما آیا می‌دانستید با رعایت یک سری مراحل ساده و منظم، می‌توانید پوست خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید؟ در این مقاله به توصیف یک روتین جامع پرداخته‌ام که به شما کمک می‌کند تا پوست چرب خود را مدیریت کنید و از آن بهره ببرید. اگر دنبال یک تغییر مثبت در وضعیت پوست خود هستید، همراه ما باشید و این مقاله را تا پایان بخوانید.

روتین پوست چرب و جوشدار

داشتن پوست چرب چالش‌های منحصر به فردی ایجاد می‌کند، از براق بودن آن تا مستعد انواع جوش و آکنه پوست. اما با روتین مراقبت مناسب از پوست، می‌توان وضعیت پوست چرب را مدیریت و بهبود داد. بیایید به بررسی مراحل روتین پوستی جامع مخصوص افراد با این نوع پوست بپردازیم :

1 – شستشو در صبح و شب

روز خود را با یک شوینده مناسب برای پوست چرب آغاز کنید تا چربی اضافی تولید شده طی شب را حذف کند. از شوینده‌ای استفاده کنید که حاوی اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک باشد که می‌تواند در مبارزه با چربی پوست بدون خشک کردن پوست صورت کمک کند.

در پایان روز، با یک شوینده مبتنی بر روغن که می تواند میسلارواتر یا روغن های پاک کننده آرایش باشند شروع کنید تا مواد آرایشی باقی مانده روی صورت را پاک کند، سپس با شوینده مناسب پوست خود اطمینان حاصل کنید که پوست شما به طور کامل پاک شده است. اگر از کانسیلر استفاده می‌کنید بهتر است حتما آرایش پاک کن دور چشم نیز داشته باشید و مانند سایر محصولات این محصول نیز مخصوص پوست چرب باشد برای آنکه بدانید کانسیلر چیست و چه ترکیباتی دارد میتوانید از توضیحات روی جلد استفاده نمایید.

2 – لایه برداری

لایه برداری به حذف سلول‌های مرده پوست که می‌تواند منافذ را مسدود کند کمک می‌کند. برای پوست چرب، سعی کنید هر هفته 2 بار با یک لایه برداری شیمیایی با موادی مانند اسید سالیسیلیک یا اسید گلیکولیک لایه برداری کنید. از اسکراب‌های خشن خودداری کنید زیرا می‌توانند پوست را تحریک کنند.

لایه برداری

3- تامین آب

رطوبت حتی برای پوست چرب ضروری است. از یک مرطوب کننده سبک و مبتنی بر آب یا ژل استفاده کنید که غیر کمدوژنیک باشد، به این معنی که منافذ را مسدود نمی‌کند. این موضوع اطمینان حاصل می‌کند که پوست شما آبرسانی می‌شود بدون اینکه چربی زیادی داشته باشد.

4- محافظت در برابر نور خورشید

محافظت روزانه پوست صورت از نور خورشید ضروری است. از یک کرم ضد آفتاب بدون روغن و مات استفاده کنید تا پوست خود را بدون اضافه کردن براقی یا چربی اضافی محافظت کنید. برای انتخاب بهترین کرم ضد آفتاب خارجی تلاش کنید نوع مشکلات پوستی خود را به خوبی بشناسید

5- درمان پوست چرب

برای کسانی که پوست چرب مستعد آکنه دارند، در نظر بگیرید درمان‌هایی که حاوی پراکسید بنزوئیل یا اسید سالیسیلیک است. این مواد به کاهش باکتری‌های ایجاد کننده آکنه و باز کردن منافذ کمک می‌کند. علاوه بر این، نیاسینامید می‌تواند در تنظیم تولید سبوم و کاهش التهاب کمک کند.

6- تقویت پوست چرب با استفاده از ماسک ها

چندین ماسک طبیعی برای پوست چرب وجود دارند که می‌تواند پوست شما را بهبود بخشد :

الوئه ورا : آرام‌بخش است و می‌تواند در کاهش چربی پوست کمک کند.

چای سبز : حاوی تانن‌ها است که می‌تواند به عنوان یک استرینژنت عمل کند، چربی را کاهش دهد و پوست را آرام کند.

7- محافظت از دور چشم‌ها

پوست اطراف چشم‌ها حساس است و به مراقبت ویژه نیاز دارد. از یک کرم چشم سبک استفاده کنید که آبرسان و مرطوب کننده باشد بدون اینکه سنگین یا چرب باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.