Take a fresh look at your lifestyle.

پاک کردن چربی از روی کابینت ام دی اف

درهای کابینت ام دی اف (MDF) به مانند آهنربایی برای لکه‌های چربی عمل می‌کنند و پاک کردن این چربی بدون ابزار مناسب می‌تواند خسته‌کننده و بی‌ثمر باشد. در ادامه سه تکنیک برای پاک کردن چربی از روی کابینت ام دی اف برای شما آورده شده است. با ما همراه باشید.

کابینت‌های آشپزخانه به دلیل نزدیکی به اجاق گاز به طور طبیعی محل تجمع لکه‌های چربی هستند. در حالت ایده آل، حداقل یکبار در هفته کابین ام دی اف خود را با استفاده از پارچه مرطوب و سپس یک پارچه خشک تمیز می‌کنید، اما ممکن است لکه‌های چربی بر روی کابینت تشکیل شوند که پاک کردن آن‌ها به این سادگی نباشد. استفاده از برخی مواد پاک کننده برای تمیز کردن کابینت ام دی اف می تواند موثر باشد.

چگونه چربی روی کابینت ام دی اف را پاک کنیم

در مطالب گذشته درباره نحوه پاک کردن درب چوبی توضیحاتی ارائه کردیم. در این مقاله سه تکنیک برای پاک کردن چربی از روی کابینت ام دی اف را به شما آموزش می‌دهیم. توجه کنید که هر روش برای کابینت ام دی اف ایمن هستند، اما همیشه قبل از این که کل کابینت را با یکی از این روش‌ها پاک کنید نقطه‌ای کوچک را امتحان کنید تا مطمئن شوید که روکش کابینت مات یا تغییر رنگ نمی‌دهد.

روش 1: مایع ظرفشویی و آب

تمیز کردن کابینت mdf

یک ترکیب ساده و در دسترس برای زدودن چربی از روی کابینت ام دی اف که رنگ آن را نیز تغییر نمی دهد مایع ظرفشویی است. بیشتر انواع کابینت آشپزخانه را می‌توان با آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی تمیز کرد زیرا این ترکیب خاصیت چربی‌زدایی زیادی دارد.

 1. چند قطره مایع ظرفشویی (نه مواد شوینده ماشین ظرفشویی) را در یک کاسه آب گرم مخلوط کنید تا کف‌دار شود.
 2. از یک اسفنج آغشته به محلول استفاده کنید تا به آرامی چربی و کثیفی را از بین ببرید.
 3. برای پاک کردن از آب تمیز استفاده کنید.
 4. سطح را با یک پارچه میکروفیبر خشک کاملاً خشک کنید.

همچنین بخوانید: کابینت ام دی اف بهتره یا های گلاس

روش 2: پاک کننده چندمنظوره بر پایه مرکبات

روغن مرکبات یک پاک کننده چربی طبیعی است و همان چیزی است که برای از بین بردن لایه‌های خشک چربی به آن نیاز دارید. جعبه نظافت خود را بررسی کنید یا به فروشگاه بروید و یک پاک کننده چندمنظوره بر پایه مرکبات خریداری کنید.

 1. پاک کننده چند منظوره بر پایه روغن مرکبات را روی کابینت ام دی اف آشپزخانه خود اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه بماند.
 2. در مرحله بعد، از یک اسفنج یا پارچه میکروفیبر مرطوب شده با آب گرم استفاده کنید تا چربی را به آرامی پاک کنید.
 3. برای پایان کار، ذرات باقیمانده را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک و کاملا خشک کنید.

توجه داشته باشید که می‌توانید پاک کننده بر پایه مرکبات خود را تنها در چند مرحله ساده تهیه کنید. برای این منظور کافی است سه چهارم یک ظرف خالی پاک کننده را از پوست مرکبات پر کنید و روی آن را با سرکه سفید بپوشانید. این مخلوط باید دو الی سه هفته کنار گذاشته شود، اما وقتی نتیجه‌ی کار آماده شد باید پوست مرکبات را از صافی رد کنید و مایع باقیمانده را در یک ظرف اسپری پر کنید. این پاک کننده خانگی را به همان روشی که در بالا توضیح داده شد بکار گیرید.

روش 3: جوش شیرین و آب

نحوه تمیز کردن کابینت ام دی اف

برای لکه‌های چربی‌ سخت‌تر ممکن است پاک کننده‌ی کمی قوی‌تری مورد نیاز باشد. دانه‌های جوش شیرین می‌تواد یک ترفند برای از بین بردن ذرات چربی چسبیده به سطح کابینت ام دی اف باشند. جوش شیرین به عنوان یک قلیایی ملایم برای حل کردن چربی در آب مفید است.

 1. یک ترکیب 50/50 از آب و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید تا خمیری به دست آید.
 2. خمیر را روی لکه‌های چربی با یک پارچه میکروفیبر تمیز با حرکات دایره‌ای کوچک بمالید.
 3. پارچه‌ها را وقتی کثیف می‌شوند عوض کنید و تا زمانی که سطحی بدون چربی داشته باشید ادامه دهید.
 4. بعد از اینکه تمام سطوح کابینت ام دی اف با خمیر پودری تهیه شده پوشانده شد، از یک پارچه مرطوب تازه برای از بین بردن خمیر باقیمانده و یک پارچه خشک برای از بین بردن رطوبت استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که رطوبت بر روی کابینت‌ها باقی نماند. اگر این چنین باشد، رطوبت به مغزی داخل کابینت‌ها نفوذ کرده و آسیب جدی و دائمی به آن‌ها وارد می‌کند.

همچنین بخوانید:

از بین بردن سوسک کابینت

چگونه آشپزخانه را تمیز کنیم

تمیز کردن لوسترهای کریستالی

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.