Take a fresh look at your lifestyle.

۱۰ نمونه از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

نگهداری از گیاهان خانگی یک روش ساده و مقرون به صرفه برای افزودن طراوت و تازگی به فضای خانه است. علاوه بر زیباتر کردن جلوه خانه، ثابت شده است که گیاهان خانگی در بهبود حالت روحی، افزایش اکسیژن و تصفیه هوا از مواد سمی مفید هستند. بنابراین، هیچ دلیل قانع کننده ای برای اجتناب از سرمایه گذاری بر گیاهان خانگی وجود ندارد.
اما اگر تابحال به دلایلی همچون تازه کار بودن در پرورش گیاهان، نداشتن نور کافی و ایده آل برای رشد گیاهان یا کمبود فضا نسبت به نگهداری گیاه شک داشته اید، در اینجا برخی از سر سخت ترین گیاهان را که نیاز به مراقبت زیادی ندارند و بهترین گزینه برای نگهداری در فضای خانه و آپارتمان هستند را جمع آوری کرده ام. برای نگهداری از این گیاهان، تنها کافی است به آن ها آب و کمی عشق بدهید.

1) گیاه زامفولیا

این گیاه خانگی جذاب بسیار مقاوم است و به همین دلیل یکی از محبوب ترین گزینه ها برای تزئین فضای خانگی به شمار می رود. این گیاه در نور غیرمستقیم کم تا متوسط رشد می کند و ریشه ی گیاه آب را در خود حفظ می کند، درنتیجه تحمل خشکی را دارد و یگ انتخاب عالی برای افرادی است که غالباً آب دادن به گیاهان را فراموش می کنند. گیاه ZZ همچنین تصفیه کننده ی هواست؛ این گیاه سمومی همچون زایلین، تولوئن و بنزن هوا را از بین می برد.

زامفولیا

2) پتوس

این گیاه گرمسیری تاک مانند در فهرست بهترین گیاهان خانگی قرار می گیرد. پوتوس به خوبی در نور غیرمستقیم رشد می کند اما حتی امکان نگهداری آن در شرایط با نور کمتر نیز وجود دارد. یک گیاه با نیاز به مراقبت کم است که به خاک زهکشی شده نیاز دارد و مدت های طولانی بدون نیاز به توجه به بقای خود ادامه می دهد. همین خصوصیت آن را به یکی از گزینه های مناسب برای افرادی تبدیل می کند که آب دادن به گیاهان را فراموش می کنند. پوتوس تنوع بسیار زیادی دارد-می توان آن ها را آویزان کرد به گونه ای که به صورت آبشار آویزان شوند یا اجازه داد تا در امتداد یک قفسه رشد کنند. آن ها همچنین به تصفیه هوا از مواد سمی خصوصاً فرمالدهید و بنزن و نیز کربن مونواکسید کمک می کنند.

پتوس

3) سانسوریا شمشیری

سانسوریا ماری یک گیاه سر سخت و مقاوم با یک ظاهر ساختاری توپر است. مراقبت و نگهداری از این گیاه بسیار ساده است. مطمئن شوید که خاک بین نوبت های آب دادن، کاملاً خشک می شود و آن را در معرض نور غیر مستقیم قرار دهید. اگرچه، این نوع گیاه در برابر شرایط محیطی مختلف مقاوم است. گیاهان ماری در شب اکسیژن آزاد می کنند، در نتیجه برای نگهداری در اتاق خواب ایده آل هستند و همچنین به زدودن فرمالدهید و بنزن از هوا نیز کمک می کنند.

سانسوریا شمشیری

4) فیکوس

یکی از محبوب ترین و پر بازدیدترین گیاهان در اینستاگرام، فیکوس است که با برگ های متمایز و بزرگش، جلوه ی خاصی به خانه شما می بخشد. این گیاه در نور روشن، غیرمستقیم رشد می کند و اگرچه تا حدودی مقاوم است اما به مراقبت و عشق بیشتری نیاز دارد. این گیاه رطوبت را دوست دارد و خاک گلدان نباید زیاد خیس یا زیاد خشک باشد.

گیاه فیکوس

5) پپرومیا

این گیاه با مزه با مجموعه ای از نام های مستعار ازجمله گیاه UFO و گیاه پنکیک، یک گیاه خانگی محبوب است که یافتنش گاهی اوقات چندان آسان نیست. این گیاه را در معرض تابش نور غیرمستقیم قرار دهید و مطمئن شوید که قبل از هر بار آب دادن، خاک گلدان کاملاً خشک باشد(افتادن برگ گیاه به معنی کمبود آب است). از آنجایی که این گیاه خیلی سریع رشد می کند، حداقل هفته ای یکبار گلدان آن را بچرخانید تا رشد آن یکنواخت باشد و برگ های گیاه در یک جهت رشد نکنند.

گیاه پپرومیا

6) اسپاتی فیلوم

این گیاهان همیشه سبز، تصفیه کننده ی هوای گرمسیری با برگ های سبز تیره و گل های سفید، زیبایی را به خانه شما هدیه می دهند. شرایط ایده آل برای این گیاه، نگهداری در نور غیرمستقیم است و به نور کمی نیاز دارد، فقط باید مطمئن شوید که خاک گلدان مرطوب باشد اما بیش از حد آبیاری نشود. این گیاهان به دلیل زدودن آلاینده های ریز هوا یعنی بنزن، فرمالدهید و کربن مونواکسید به خوبی شناخته شده اند.

گل اسپاتی فیلوم

7) گیاه قاشقی

این گیاهان شاداب از مراقبت نسبتاً آسانی برخوردارند و نمادی از خوش شانسی به حساب می آیند و اغلب به عنوان هدیه برای خانه مبارکی کادو داده می شوند. آن ها را در معرض تابش کامل خورشید قرار دهید و به طور پیوسته و منظم آبیاری کنید- اجازه ندهید که خاک به طور کامل خشک شود، وقتی سطح خاک خشک شد، نوبت آبیاری فرارسیده است.

گیاه قاشقی

8) گیاه آلوئه ورا

این گیاهان مکنده ی گرمسیری، تزئین فوق العاده ای برای فضاهای خانگی هستند. این گیاهان نه تنها خواص درمانی دارند(خصوصاً در درمان آفتاب سوختگی) بلکه بسیار مقاوم نیز می باشند و گزینه ی خوبی برای افراد تازه کار هستند. گیاه آلوئه ورا را در یک مکان پر نور قرار دهید و هر دو هفته یکبار وقتی خاک آن کاملاً خشک شد، آبیاری را انجام دهید.

آلوئه ورا

9) فیکوس الاستیکا

این گیاه که به دلیل شیره لاتکس مورد استفاده در تولید لاستیک شناخته شده است، یک گیاه زیبا برای نگهداری در فضای خانگی است و عاشق اتاق های پر نور با نور غیرمستقیم است. برگ های ضخیم و چرم مانند آن، زیبایی خاصی را به خانه شما می بخشد و در صورت قرارگیری در شرایط مناسب تا ارتفاع زیاد نیز رشد می کند. خاک گلدان باید مرطوب باشد اما بیش از حد به آن آب ندهید و اگر هوا خیلی خشک است، برگ های گیاه را مرطوب نگه دارید.

فیکوس

10) فیلودندرون یا برگ انجیری

انواع مختلفی از گیاه فیلودندورن وجود دارد اما دو گونه خاص آن در فضاهای داخلی نگهداری می شوند: رونده یا غیررونده. گیاه فیلودندرون یه مراقبت خیلی کمی نیاز دارد و در شرایطی شبیه به سایبان گرمسیری یعنی نه در معرض نور مستقیم، به خوبی رشد می کند. با این وجود، در معرض تابش نسبتاً مستقیم یا نور کم در شرایط مناسب نیز به بقا ادامه می دهد. این گیاه کارآمدترین و موثرترین گیاه در زمینه ی از بین بردن آلاینده های هواست.

برگ انجیری

بسیاری از گیاهان مناسب برای نگه داری در آپارتمان هستند .اما این 10 گونه بهترین و مقاوم ترین آنها برای منزل شما خواهند بود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.