Take a fresh look at your lifestyle.

بهترین زمان خواندن زیارت عاشورا در طول روز

خواندن زیارت عاشورا ثواب و فضائل زیادی دارد، از جمله فضایل خواندن زیارت عاشورا می توان آمرزش گناهان و دوری از عذاب آتش را نام برد. این دعا از امام محمد باقر (ع) نقل شده است و در روایات آمده است هر کس زیارت عاشورا را بخواند و در کنار آن مراقب اعمال و رفتار خود نیز باشد خداوند او را از محبت خود بی نیاز خواهد کرد و در دنیا و آخرت برایش خیر و برکت قرار خواهد داد.

چه زمانی بهتر است زیارت عاشورا بخوانیم

در برخی از روایات برای خواندن زیارت عاشورا زمان مشخصی تعیین نشده است. اما در بعضی دیگر از روایات آمده که زیارت عاشورا را هنگام صبح بخوانید زیرا عشق و علاقه فرد را به امام حسین بیشتر می کند همچنین روز خود را با نام و یاد فرزند فاطمه الزهرا امام حسین آغاز می کنیم. در روایاتی از آیت الله سید علی قاضی تبریزی آمده است که ایشان بعد از درگذشتشان در خواب یکی از نزدیکان آمدند و فرمودند که زیارت عاشورا را روزی دوبار بخوانید یکبار اول صبح قبل از طلوع آفتاب و یکبار آخر شب، پرسیدند چرا ایشان فرمودند در آخرت زیارت عاشورا از همه چی مهم تر است و اگر زنده بودم روزی دوبار آن را می خواندم.

اعمال خواندن زیارت عاشورا

انجام اعمال زیارت عاشورا بعد از خواندن آن مستحب است. بعد از اینکه سجده آخر زیارت عاشورا را به جا آوردید به بالاترین نقطه منزل خود بروید مانند پشت بام سپس دو رکعت نماز زیارت برای امام حسین (ع) را به جا آورید. خواندن نماز بعد از زیارت عاشورا ثوابی برابر با خواندن نماز در حرم امام حسین (ع) را دارد. سپس بعد از خواندن نماز دعای علقمه را رو به قبله بخوانید.

نحوه خواندن زیارت عاشورا

برای خواندن زیارت عاشورا بهتر است در جایی قرار بگیرید که سقفی بالای سرتون نباشد و زیر آسمان باشید سپس دست خود را رو به آسمان بلند کنید و رو به قبله بایستید. در روایات آمده در خواندن زیارت عاشورا بسیار دقت کنید تا لعن هایی که در آن آمده است اشتباه نگویید. اگر گفتن صدبار لعن و سلام در زیارت عاشورا سبب می شود که این دعا را نخوانید، می توانید بعد از هر لعن ها و سلام ها بگویید: (تسعا و تسعین مره) که ثواب زیارت کامل را خواهد داشت.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.