Take a fresh look at your lifestyle.

نزدیک ترین ایستگاه مترو به میدان ونک

استان تهران دارای محله های بسیار زیادی می باشد. هر کدام از این محله های به قدری بزرگ و شلوغ هستند که رفت و آمد در آنها با مشکل رو به رو شده است. برای اینکه بدانید نزدیک ترین ایستگاه مترو به میدان ونک تهران کجاست تا پایان این مطلب را با دقت بخوانید.

تاریخچه پیدایش ونک

منطقه ونک جزو مناطق قدیمی تهران به شمار می آید. در گذشته آن ده ونک می گفتند. به این دلیل که مانند روستا بود و بسیار سر سبز و خوش آب و هوا بوده است. در زمان دوره قاجار این منطقه توتستان بوده است و دارای درختان توت کوچک بسیار بود. ونک از دو کلمه ون به معنی درخت و ک به معنی کوچک است. یعنی درخچه کوچک، در زمان ناصرالدین شاه قاجار شخصی به نام مصطفی الممالک آنجا را تصاحب می کند که بعدها دوباره زمین ها به مردم باز می گردد. در زمان پهلوی دانشگاهی در این منطقه تاسیس می شود به نام دانشگاه فرح پهلوی که به نام الزهرا امروزه نامگذاری شده است. برخی از قسمت های ونک هنوز بافت قدیمی خود را حفظ کرده است و دارای خانه های ویلایی می باشد.

نزدیک ترین مترو به ونک کجاست؟

اگر می خواهید با مترو به ایستگاه ونک بروید باید به ایستگاه مترو شهید حقانی بروید. علاوه بر ایستگاه شهید حقانی، ایستگاه مترو میرداماد نیز از این منطقه قابل دسترس می باشد. خود منطقه ونک دارای ایستگاه مترو خاص نمی باشد به همین برای استفاده از مترو در این منطقه باید از این دو ایستگاه استفاده کنید.

منطقه ونک تهران در کجا قرار دارد؟

منطقه ونک در شمال غربی تهران دارد و جزو مناطق معروف و لوکس استان تهران به شمار می آید. منطقه ونک تهران جزو محله های قدیمی تهران می باشد. همچنین این منطقه در دسته محله های مدرن تهران به شمار می آید که دارای ساختمان های بلند و مرتفع می باشد.

همانطور که در بالا گفته شد ونک در شمال غرب هران قرار گرفته است و جزو مناطق 3 شهر تهران می باشد. اطراف محله ونک همسایه های خوبی قرار دارد. غرب محله ونک بزرگراه چمران، شرق آن خیابان نلسون ماندلا، سمت شمال با بزرگراه هاشمی رفسنجانی و در سمت جنوب آن بزرگراه همت قرار گرفته است.

همچنین میدان ونک از غرب به شهرک غرب، از شرق به فجر و از شمال به اوین راه دارد.

نزدیک ترین ایستگاه به میدان ونک

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.