Take a fresh look at your lifestyle.

علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین چیست؟

کمبود چه ویتامینی منجر به خم شدن ناخن های دست به سمت پایین میشود؟ تغییر در ناخن ها نشانه چیست؟ علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین چیست؟ زمانی که بدن انسان ویتامین مورد نیاز را به دست نیاورد اجزا و جوارح بدن شروع به خبر رساندن میکنند و با تغییر در ساختار ظاهری و یا عملکرد خود سعی می کنند هر چه سریع تر این مشکل و کمبود ویتامین را به اطلاع فرد برسانند. ناخن ها یکی از مهمترین اجزا و جوارح بدن هستند که با هر تغییری که در شکل ظاهری آن ها رخ میدهد میتوانید سیگنال بگیرید و متوجه کمبود ویتامین در بدنتان شوید. اگر ناخن های دستتان به سمت پایین خم میشوند باید کمی نگران باشید چرا که حالت و شکل ظاهری عادی ناخن ها، صاف، شفاف و محکم است. در این پست قصد داریم تا علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم که کمبود چه ویتامین هایی منجر به خم شدن ناخن های دست به سمت پایین میشوند؟ پس اگر شما هم به دنبال علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین هستید، این مطلب را تا آخر مطالعه کنید.

مواردی که در این پست مورد بررسی قرار می گیرند:

  • اهمیت شکل ظاهری ناخن های دست
  • علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین چیست؟
  • خلاصه

اهمیت شکل ظاهری ناخن های دست


ناخن ها بسیار مهم هستند چرا که یکی از واضح ترین و دم دست ترین اجزای بدن هستند که به سادگی میتوانید تغییرات بدنی خود را از آن ها متوجه بشوید. به طور مثال زمانی که تنها میخواهید بینی خود را برای زیبایی عمل کنید، یکی از توصیه های دکتر این است که لاک خود را پاک کنید و ناخن هایتان قابل رویت باشد، چرا که با کوچکترین تغییراتی در ناخن ها در حین عمل دکتر متوجه وضعیت جسمانی شما میشود. فکر می کنم که اهمیت ناخن ها برایتان مشخص شد. و حال نوبت آن رسیده که علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین را بررسی کنیم.

علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین

علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین چیست؟
علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین چیست؟

اما سوالی که مطرح میشود این است که چرا ناخن های دست به سمت پایین خم میشوند؟ و به همین دلیل ما قصد داریم که در این پست علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین را مورد بررسی قرار دهیم. میتوان این موضوع را با اطمینان کامل گفت که، خم شدن ناخن های دست به سمت پایین حتما حاکی از کمبود و یا عدم وجود یک ویتامین مهم در بدن است.

ناخن ها از چه ساخته شده‌اند؟ ۱۸نکته که باید در مورد ناخن‌ها خود بدانید

اگر ناخن های دست تان به سمت پایین خم شده اند باید گفت که، این اتفاق حاصل چند سال است و به صورت ناگهانی نمی تواند این اتفاق رخ دهد. خم شدن ناخن های دست به سمت پایین شکل ظاهری ناخن ها را نازیبا میکند. یکی از علت های اصلی خم شدن ناخن دست به سمت پایین کمبود اکسیژن در خون باشد. پس زمانی که اکسیژن در خون فرد کاهش داشته باشد و کم باشد به عبارتی ناخن های تغییر شکل داده و به سمت پایین خم میشوند. البته این تغییر شکل ناخن  ها که به سمت پایین خم میشوند میتواند علت های دیگری هم داشته باشد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین عبارت اند از:

  • کمبود اکسیژن در خون
  • بیماری قلبی عروقی
  • بیماری التهاب روده
  • اچ آی وی
  • بیماری‌های ریوی

آموزش ریموو کردن کاشت ناخن در خانه به دو روش ساده

خلاصه


اگر ناخن های تان به سمت پایین خم شده اند بهتر است که به دکتر مراجعه کنید. فراموش نکنید که هر تغییری در ناخن نشان دهنده مشکلی در بدن است و هرگز نباید به آن بی اهمیتی کرد. در این پست ما علت خم شدن ناخن های دست به سمت پایین را مورد بررسی قرار داده ایم و گفته شد که اگر ناخن هایتان به سمت پایین خم شده اند حاکی از این است که، کمبود اکسیژن در خون را دارید تجربه می کنید. البته باید گفت که خم شدن ناخن ها به سمت پایین میتواند نشان دهنده بیماری های دیگری هم باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.