Take a fresh look at your lifestyle.

علت رنگ نگرفتن مو در دوران پریود چیست؟

دوران پریودی زمانی است که تعادل هورمون های خانم ها تغییر می کند. به همین دلیل دمای بدن و واکنش آن به برخی از مواد شیمیایی نیز تغییر میکند به خاطر همین تغییرات بدنی استفاده از رنگ مو در این دوران ممکن است باعث رنگ نگرفتن مو شود. در ادامه مطلب علت اصلی این موضوع را بررسی میکنیم.

آنچه درباره رنگ کردن مو در دوران قاعدگی باید بدانید

در طول دوران قاعدگی، یک خانم تغییرات شدید هورمونی را تجربه میکند و همه این موضوعات بر وضعیت کلی بدن نیز تاثیر می گذارد. کارشناسان در مورد امکان رنگ نگرفتن مو در دوران پریود به اتفاق نظر نرسیده اند. هنگامی که محیط هورمونی دستخوش تغییراتی میشود این به امر بر پوست و مو و موارد دیگر نیز تاثیر می گذارد. در این دوران بدن شروع به تولید چربی میکند و موها از ریشه چرب میشوند ولی نوک موها خشک است. اگر در این مدت رنگ آمیزی انجام شود رنگدانه به طور ناهموار به هسته مو نفوذ میکند و چربی در قسمت پایه رنگ را دفع میکند و همین سبب رنگ نگرفتن مو دردوران پریودی میشود.

علاوه بر این موضوع در طول دوران قاعدگی مواد معدنی بدن و ویتامین ها از بین رفته است و این ویتامین ها برای مقاومت مو در برابر رنگ کردن نیاز است و نبود آن باعث رنگ نگرفتن مو میشود.

چرا در دوران پریود مو رنگ نمی گیرد؟

بدن زنان هورمون هایی مانند هورمون محرک فولیکول ترشح میکند که باعث رشد تخمک های داخل تخمدان شما می شود. این هورمون ها به ضخیم شدن پوشش رحم کمک میکنند تا برای تخمک بارور شده باشند. به همین دلیل عدم تعادل هورمون ها می تواند مانع از رنگ شدگی موثر برای موهای شما میشود. رنگ هایی که تم روشنی دارند مانند رنگ های بلوند در این دوران اصلا به رنگ دلخواهی که میخواهید در نمی آیند. البته ممکن این مشکل برای همه زنان یکسان نباشد و بعضی از خانم ها در این دوران موهای خود را رنگ کنند و به نتیجه دلخواه خود نیز برسند.

علاوه بر این پوست سر شما در دوران قاعدگی حساس تر میشود به همین دلیل رنگ های شیمیایی به پوست سر آسیب می رسانند و همین سبب می شود به نتیجه دلخواه خود نرسید.

آیا رنگ کردن مو در دوران قاعدگی ضرر دارد؟

در دوران قاعدگی بدن خون زیادی را از دست می دهد و در این دوران بدن مواد معدنی و ویتامین های خود را نیز ار دست میدهد و نیاز به جایگزینی این ویتامین ها دارد. به همین دلیل رنگ کردن مو به دلیل اینکه موها در دوران پریود ضعیف تر شده اند کار درستی نمی باشد زیرا علاوه بر اینکه باعث رنگ نگرفتن موهای شما میشود باعث آسیب رسیدن به پوست سر و ریزش مو نیز خواهد شد. رنگ کردن مو در دوران پریود شاید ضرر های زیادی نداشته باشد اما این مسئله خالی از مشکل نیز نمی باشد. پس بهتر است زمان رنگ کردن موهای خود را به بعد از تمام شدن قاعدگی خود موکول کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.