Take a fresh look at your lifestyle.

چه رنگی برای اتاق کودک مناسب است {بهترین رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی}

ممکن است بخواهید رنگ اتاق کودک خود را عوض کنید یا یک اتاق جدید برای کودک خود طراحی و رنگ آمیزی کنید و می خواهید بدانید چه رنگی برای اتاق کودک جذاب و مناسب است؟ در اینجا فهرستی از بهترین رنگ اتاق کودک برای شما آورده شده است. ممکن است به روانشناسی رنگ ها و تاثیر آن بر رفتار کودکان علاقمند باشید. با کمی تحقیق در زمینه روانشناسی رنگ اتاق کودک و طراحی داخلی، ایده هایی را برای شما جمع آوری کرده ام تا کار خود را شروع کنید!

بهترین رنگ دیوار برای اتاق کودک پسر و دختر

رنگ هایی وجود دارند که برای رنگ کردن دیوار اتاق خواب پسر ها بهتر هستند؛ از میان آن ها می توان به آبی، سبز و زرد اشاره کرد. رنگ هایی نیز وجود دارند که برای اتاق کودک دختر بهتر هستند،‌ مانند صورتی، بنفش و آبی.

از استفاده از مقدار زیادی رنگ سیاه یا سفید در اتاق کودک اجتناب کنید زیرا به چشمان کودک بسیار تند و ناملایم به نظر می رسند. در عوض، بر استفاده از سایه های ملایم تر این رنگ ها تمرکز کنید تا محیطی آرامش بخش برای کودک ایجاد کنید.

چه رنگی برای اتاق خواب کودک مناسب است

چه رنگی برای اتاق کودک بهتر است

برای انتخاب رنگ مناسب برای اتاق کودک علاوه بر نکات روانشناسی که وجود دارد بهتر است به سلیقه فرزندتان، وسیله هایی که دارد و ترجیح خودتان نیز توجه کنید. ما رنگ های مناسب اتاق کودک را به شما معرفی می کنیم اما انتخاب نهایی با شماست.

کرم رنگ (سفید مایل به زرد)

آیا به دنبال رنگ خنثی کلاسیکی هستید که برای هر نوع اتاقی با هر میزان نور مناسب است؟ کرم رنگ آرامش بخشی است و به مغز اجازه می دهد تا استراحت کند. طرح های رنگ تیره با سایه های خنثی یک چارچوب ذهنی مثبت همراه با احساس آرامش را القا می کنند. بنابراین، کودک شما می تواند آرامش داشته باشد و کیفیت خواب بهتری را تجربه کند.

رنگ های سفید مایل به زرد مانند رنگ عاجی یا کرمی فضای اتاق را بازتر و بزرگ تر نشان می دهند. به راحتی می توانید رنگی با رنگدانه های تیره به اتاق کودک اضافه کنید تا در عین حال که حس آرامش حفظ می شود، دکوراسیون اتاق کودک نیز جلوه بیشتری داشته باشد.

آیا می خواهید آن را امتحان کنید؟ در اینجا چند رنگ را برای شما توصیه می کنم:

  • توری سفید
  • مروارید سفید
  • وایت هاوس

آبی روشن

آبی رنگ آرامش شناخته می شود. ثابت شده است که آبی فشار خون و ضربان قلب را کاهش می دهد و اثر تسکین بخشی دارد. بر اساس مطالعه مجله روانشناسی کاربردی، رنگ آبی روشن و ملایم تاثیر عاطفی مثبتی بر کودک دارد. آبی ملایم بهترین کاربرد را در اتاق کودک با نور طبیعی دارد.

آیا می خواهید آن را امتحان کنید؟ در اینجا چند رنگ را برای شما توصیه می کنم:

  • آبی به رنگ مه دریا
  • آبی به رنگ کوه یخی
  • آبی آبشاری

سبز تیره

رنگ سبز نیز با اثر آرامش بخش و تسکین دهنده استرس شناخته می شود. این رنگ در اتاق کودک باعث می شود تا او بهتر تمرکز کند و سلامت را بهبود می بخشد. این رنگ خنثی به لحاظ جنسیتی اگر با دیوارهایی به رنگ خاکستری یا سفید ترکیب شود، ظاهری کلاسیک به اتاق می دهد و برای هر سنی مناسب است.

آکسان طلایی یا نقره ای به راحتی حال و هوای اتاق را تغییر می دهند و به شما کمک می کنند تا سبک مد نظر خود را اجرا کنید.

 سبز تیره باید با رنگ چوبی گرم، کرمی، سفید و اکسسوری های چرمی مورد استفاده قرار گیرد.

آیا می خواهید آن را امتحان کنید؟ در اینجا چند رنگ را برای شما توصیه می کنم:

  • سبز مریم گلی
  • سبز آرامش بخش
  • سبز جوجوبا

سبز مریم گلی با ته رنگ خاکستری یک رنگ تطبیق پذیر و زیبا برای اتاق کودک است. یک دیوار آکسان به رنگ سبز مریم گلی همراه با رنگ های خنثی ملایم، فضایی آرامش بخش را ایجاد می کند.

مهم ترین نکته این است که لذت ببرید! روش های زیادی وجود دارند که به کودک خود اجازه دهید در اتاق خود خلاق باشد و در عین حال رنگ دیوارها برای او مفید است. هرچه که انتخاب کنید، خیره کننده خواهد بود!

صورتی

رنگ مناسب برای اتاق بچه ها صورتی

رنگ صورتی دلسوزی و عشق بی قید و شرط را منتقل می کند، در نتیجه یک گزینه عالی برای اتاق کودک است. این رنگ احساسات گرم و آرامش بخشی را القا می کند که ممکن است به خواب بهتر کودک کمک کند.

در مطالعات نشان داده شده است که رنگ صورتی تاثیر آرامش بخشی بر روی مغز انسان دارد و رفتار پرخاشگرایانه را کاهش می دهد. یک سایه ملایم از صورتی را انتخاب کرده و برای حفظ تعادل رنگی اتاق را با رنگ های خنثی دکور کنید تا کودکی شاد و آرام داشته باشید.

همچنین بخوانید: روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

زرد

رنگ زرد با خوش بینی و شادی در ارتباط است، بنابراین می تواند یک انتخاب عالی برای اتاق کودک باشد. به جای استفاده از زرد پررنگ مانند لیمویی یا نئونی، از جایگزین های ملایم تر مانند زرد گل نرگس یا قاصدک استفاده کنید.

گرمایی که این رنگ از خود ساطع می کند باعث می شود محیطی آرامش بخش به وجود آید. کاغذ دیواری گل دار با پس زمینه زرد می تواند گزینه خوبی برای شروع باشد.

رنگ های خنثی زمینی

رنگ های خنثی زمینی تاثیر گرم و برجسته ای دارند و باعث می شوند که محیط اتاق دنج شود. همچنین، رنگ های خنثی به چشم راحت هستند. رنگ های قهوه ای و بژ به چشمان کودک در حال رشد شما استراحت می دهند تا از رنگ های برجسته و تضاد رنگی به دور باشد و کودک کوچک شما بازیگوشی نکند و به خواب برود.

سبزآبی

اگر نمی توانید بین رنگ های سبز و آبی یکی را انتخاب کنید، سبزآبی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. رنگ های سبزآبی مانند نعنایی یا سی فوم، انتخاب های عالی هستند زیرا ویژگی های آرامش بخش رنگ های آبی و سبز را با هم ترکیب کرده اند.

سبزآبی به دلیل ایجاد تعادل شناخته شده است که یک ویژگی مهم برای احساس آرامش کودک است. یک مزیت دیگر این است که سبزآبی از لحاظ جنسیت کودک خنثی است و می توان آن را با طرح ها سبک های مختلف ادغام کرد. درنتیجه، گزینه های مختلفی برای دکوراسیون و تزئین اتاق کودک پیش روی شما قرار می گیرد.

 رنگ هلویی

رنگ هلویی به عنوان جایگزینی برای صورتی می تواند یکی از گزینه های رنگی فوق العاده برای اتاق کودک باشد. رنگ هلویی به خصوص وقتی با رنگ های سرد یا خنثی ترکیب می شود،‌ محیطی آرام را به وجود می آورد که منجر به تقویت روحیه بدون افزودن انرژی می شود.

به دلیل تطبیق پذیری این رنگ با بزرگ شدن کودک نیز نیازی به تغییر رنگ وجود ندارد. آیا همچنان در مورد استفاده از رنگ هلویی بر روی دیوار اتاق خواب شک دارید؟ یک دیوار را به صورت آکسان هلویی رنگ کنید.

این کار به شما کمک می کند تا بتوانید تصمیم نهایی خود را بگیرد. ترکیب این رنگ با کاغذ دیواری می تواند سطح طراحی شما را بالاتر ببرد.

بنفش کمرنگ

رنگ بنفش که با خرد و معنویت در ارتباط است، ویژگی های آرامش بخش رنگ آبی را با زنانگی دوست داشتنی رنگ صورتی ترکیب کرده است. به عنوان مثال، بنفش اسطوخودوس یا بنفشه را در نظر بگیرید که حس آرامش و محیطی آرام را خلق می کند. اما به یاد داشته باشید که فقط بنفش کمرنگ این چنین است. اگر بنفش ژررنگ را انتخاب کنید،‌ اتاق کودک دلتنگ کننده به نظر خواهد آمد.

برای تضمین یک انتخاب درست، به یاد داشته باشید که بنفش همیشه بر روی دیوار تیره تر جلوه می کند. آیا رنگ مورد نظر خود را پیدا کرده اید؟ همیشه بعد از انتخاب رنگ مورد نظر یک سایه روشن تر از ان را برای رنگ کردن دیوار مد نظر قرار دهید.

سیاه ملایم

استفاده از رنگ سیاه در اتاق کودک به آن درام و عمق می بخشد. اگر همراه با سفید، پرداخت رنگ بژ یا طلایی و بافت های متنوع مورد استفاده قرار گیرد، ظاهری فوق العاده به اتاق می دهد.

خاکستری

بدون شک خاکستری یکی از سازگارترین رنگ هایی است که برای اتاق کودک و حتی مهدکودک ها مورد استفاده قرار می گیرد. شما این حق انتخاب را دارید که از بین طیف گسترده ای از رنگ خاکستری از ملایم گرفته تا تیره انتخاب کنید.

سفید

بهترین رنگ برای اتاق کودک سفید

با ته رنگ ها، سایه ها و پرداخت های متنوع، سفید به شما کمک می کند تا به خواسته خود در طراحی اتاق دست یابید. احتمالات در عمل بی شمار هستند، از سفید آرامش بخش گرفته تا سفید براق.

رنگ گریژ

گریژ ترکیبی از بژ و خاکستری است که در حال حاضر یک ترند رنگی به حساب می آید. گریژ رنگی سازش پذیر، خنثی است و به راحتی با طیف گسترده ای از رنگ ها و سبک ها تطبیق پیدا می کند.

تراکوتا یا قرمز مایل به قهوه ای

برای انرژی بخشیدن به فضای داخل اتاق کودک از رنگ تراکوتا در آن استفاده کنید. تراکوتای زیبا در ترکیب با صورتی به محیط هارمونی و گرما می بخشد.

در پایان:

همه چیز به انتخاب بهترین رنگ آرامش بخش برای اتاق کودک بازمی گردد. کدام رنگ را بیشتر از همه دوست داشتید؟ گریژ یا تراکوتا؟ لطفا انتخاب خود را با ما در میان بگذارید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.