Take a fresh look at your lifestyle.

صندوق سرمایه گذاری درامد ثابت چیست؟

در این نوشته از مینویسم قصد داریم صندوق سرمایه گذاری با درامد ثابت یا (Fixed Income) را به شما معرفی کنیم. صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت نوعی سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس هستند که سود تقریبا ثابت و شرعی را به شما می دهند. نحوه عملکرد این صندوق ها به این شکل است که قسمت اعظم سرمایه مشتریان را صرف خرید اوراق با ریسک پایین می کنند.

اگر هنوز نمی دانید صندوق سرمایه گذاری درامد ثابت چیست در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت چیست؟

برای سرمایه گذاری در بورس دو راه پیش روی شماست. شما می توانید به صورت مستقیم وارد بورس شوید و با ثبت نام در یک کارگزاری کد بورسی آنلاین دریافت کرده و در بورس اقدام به فروش و یا خرید سهام کنید. این روش برای افرادی که با بازار بورس آشنایی ندارند یا افرادی که وقت کافی برای مدیریت دارایی های خود در بورس ندارند توصیه نمی شود.

برای این گونه افراد بهترین روش سرمایه گذاری در بورس سرمایه گذاری به صورت غیر مستقیم و از طریق شرک های سبدگردان می باشد. شرکت های سبدگردان با برخورداری از افراد خبره و آشنا به متغیرهای تاثیر گذار بر بازار بورس از طرف شما برای شما سرمایه گذاری در بورس را انجام می دهند.

یکی از روش های سرمایه گذاری در سبدگردان ها سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری مشترک است که یکی از انواع آن صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت است.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت چیست؟صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت برای افرادی مناسب است که نمی خواهند سرمایه شان در اثر تغییرات ناگهانی بازار بورس متضرر شود و می خواهند با حداقل ریسک سرمایه و پول خود را وارد بازار بورس کنند.

نحوه عملکرد صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت چگونه است؟

طرز کار صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به این شکل است که با بخش زیادی از سرمایه شما (بالای 70 درصد) اقدام به خرید  اوراق مشارکت، سپرده‌های بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌کنند. زیرا سرمایه گذاری در این موارد ریسک کمی دارد و تقریبا یک سود ثابت و تضمین شده به شما می دهد.

علت این امر این است که بانک‌ها پشتوانه پرداخت این اوراق هستند و سود آنها مشخص است و سود آن در زمان تعیین شده پرداخت می‌شود. صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت با بقیه پول شما که مقدار کمی است در بازار سهام اقدام به خرید و فروش می کنند.

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در یک صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت 100 هزار تومان برای یک واحد یا یونیت است. پرداخت سود در صندوق ­های سرمایه ­گذاری با درآمد ثابت ۱-۳-۶-۱۲ ماهه است. (طبق قرارداد)

مزایای سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

  • شما می توانید در بازره زمانی مشخص شده در قرارداد اقدام به دریافت سود خود نمایید. این سود بیشتر از سودی است که بانک به شما می پردازد.
  • صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت در صورتی از شما کارمزد دریافت می کند که سودی بیشتر از سود بانکی به شما پرداخت کند.
  • این صندوق ها ریسک کمی دارند و می توانید مطمئن باشید که سرمایه شما محفوظ است.
  • هر زمان که بخواهید می توانید سرمایه خود را از این صندوق ها خارج کنید. (نقد شوندگی بالا).
  • همه صندوق‌های مشترک زیر نظر سازمان بورس هستند و قانون بر عملکرد آن ها نظارت دارد.
  • سرمایه گذاری در صندوق معاف از مالیات می باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.