Take a fresh look at your lifestyle.

عشق واقعی چیست؟ (real love) و چه ویژگی هایی دارد؟

عشق واقعی توجه به شادی طرف مقابل بدون انتظار داشتن چیزی می باشد.

همگی ما تصور متفاوتی از عشق واقعی داریم. برای برخی از ما، تصورمان از عشق تحت تاثیر کسانی است که در دوران کودکی دیده‌ ایم. برای برخی دیگر، شش نوع عشق وجود دارد که ما آن ها را در تلویزیون یا فیلم ها می بینیم. برخی از ما نمی دانیم تصویرمان از عشق از کجا آمده است. اما، تا زمانی که ندانید و درک نکنید که عشق واقعی چیست، شاید به راحتی نتوانید آن را پیدا کنید و حتی ممکن است این سوال را از خود بپرسید که آیا عشق کافی است؟

به نظر بسیاری از افراد، عشق واقعی به معنای یک پایان خوب است. زمانی که فرد درست را پیدا می کنند، همه چیز عالی خواهد بود. اما این زندگی واقعی است، و چنین پایان هایی تنها برای قصه های شاه پریان هستند.

عشق واقعی چیست و چگونه می توان آن را پیدا کرد؟

نقل قولی از جی اس پارک وجود دارد که می گوید: عشق واقعی در بهترین حالت به سراغتان نمی آید بلکه در آشفتگی آن را ملاقات می کنید.

این نقل قول به خوبی می تواند عشق حقیقی و واقعی را تعریف کند. آن به معنی داشتن یک رابطه بی عیب و نقص و کامل نیست. آن به معنی بودن یا رابطه داشتن با یک فرد بی عیب و نقص نیست. عشق واقعی به این معنا نیست که باید همیشه با هم کنار بیایید، همیشه بهترین شرایط را داشته باشید یا همیشه کارها را به آسانی با شریک زندگیتان انجام دهید.

اما دلسرد نشوید؛ عشق واقعی همچنان فوق العاده است. اما، آن شبیه به چیزی که در رسانه ها می بینید، نیست.

عشق واقعی چیست

تعریف عشق واقعی در فیلم ها

در فیلم ها، به نظر می رسد عشق واقعی به معنای یافتن یک شریک زندگی کامل است. آن ها ممکن است زمان سختی را برای یافتن فرد مناسب سپری کرده باشند. اما وقتی فرد مناسب را پیدا می کنند، همه چیز عالی خواهد بود. این معمولاً در پایان فیلم است که همه چیز به خوبی به پایان می رسد و زندگی از آن به بعد به آرامی سپری می شود.

عشق واقعی شبیه به این نیست. زمانی که به طور مداوم عشق واقعی در زندگی واقعی را با فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی مقایسه می کنید، روابط اغلب با شکست روبرو می شوند. اگر همیشه دنبال کسی هستید که دیوانه وار عاشقتان باشد و هرگز ناامیدتان نکند، احتمالاً ناامید خواهید شد. در حالی که ممکن است شخصی آن بیرون وجود داشته باشد که برایتان مناسب تر باشد، هیچ فرد و هیچ رابطه کاملی وجود ندارد.

پیشنهاد می کنیم مجموعه زیبا جملات عشق یعنی را بخوانید.

تعریف عشق واقعی در زندگی واقعی

در زندگی واقعی، عشق واقعی به معنی دو فردی است که حاضرند خواسته های خود را به خاطر طرف مقابل کنار بگذارند. آن بدان معنی است که کسی را آنقدر دوست داشته باشید که بتوانید از عیب و نقص هایش چشم پوشی کنید. این به معنی ندیدن عیب و نقص های طرف مقابل نیست بلکه در هر حال، او را برای زندگی مشترک انتخاب می کنید.

عشق واقعی به معنی بخشیدن یکدیگر است چون هیچ فرد کامل و بی عیب و نقصی وجود ندارد. این به معنی کنار گذاشتن انتظارات غیر واقع گرایانه و درک این موضوع است که گاهی اوقات، شریک زندگیتان ممکن است شکست بخورد و شما را ناامید کند. زمان هایی پیش می آید که شما باید عذرخواهی کنید. عشق واقعی به این معناست که حساب و کتاب کردن را کنار بگذارید و سعی کنید مشکلات را پشت سر بگذارید.

افرادی که واقعاً عاشق یکدیگر هستند، حتی در مشکلات و سختی ها هم کنار هم می مانند. وقتی واقعا کسی را دوست داشته باشید، موفقیت هایش را جشن می گیرید، به او به خاطر چیزی که از دست داده است تسلی می دهید، با او می خندید، با او گریه می کنید، و زندگی را در کنار او تجربه می کنید. اگر به قول های یک زندگی زناشویی معمولی گوش دهید، به خوبی آنچه که برای عشق واقعی لازم است را به تصویر می کشند: «در خوشی، در ناخوشی، در ثروت، در فقر، در بیماری و سلامتی، به تو عشق می ورزم تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند».

زندگی کردن با این کلمات آسان نیست. اما این کاری است که افراد واقعاً عاشق انجام می دهند. آن بودن در کنار هم را انتخاب می کنند و در هر حالتی کنار یکدیگر می مانند.

عشق واقعی به معنای قبول کردن یک فرد همانطور که هست، می باشد. حتی زمانی که شریک زندگیتان با شما توافق نظر ندارد، سعی نمی کند شما را تغییر دهد. زمانی که عشق واقعی را پیدا می کنید، احساس می کنید که می توانید در مورد همه چیز با او صحبت کنید. شما می توانید به او اعتماد کنید و بزرگ ترین رویاها، سخت ترین خاطرات و بزرگ ترین ترس هایتان را با او در میان بگذارید.

وقتی دو نفر واقعاً عاشق یکدیگر هستند، یک تیم را تشکیل می دهند. آن‌ ها دو نفری هستند که یکی شده اند و تصمیم گرفته اند با هم متحد باشند. آن ها فقط به دنبال رسیدن به اهداف شخصی خود نیستند. در عوض، با هم کار می کنند تا زندگی مشترک بهتری داشته باشند. قضیه فقط راجع به یک فرد نیست بلکه در مورد آن ها در کنار یکدیگر می باشد.

همچنین بخوانید: عشق واقعی در سنین نوجوانی آیا ممکن است

عشق واقعی چه شکلی است؟ ویژگی های عشق واقعی

بسیاری از افراد فکر می کنند که عشق واقعی را در ابتدای رابطه خود تجربه کرده اند. وقتی همه چیز جدید است، بسیار هیجان انگیز می باشد: دلشوره داشتن، سرخ شدن گونه و معاشقه. این یک دوره هیجان انگیز در رابطه است که با وجود عالی بودن اما لزوماً نشان دهنده عشق واقعی نمی باشد.

عشق واقعی در گذر زمان وقتی دو نفر بیشتر با هم آشنا می شوند، پدید می آید. این چیزی نیست که بلافاصله در رابطه با یک فرد احساس کنید زیرا هنوز طرف مقابل و شخصیتش را به خوبی نمی شناسید.

اما عشق واقعی می تواند حتی بهتر از مراحل اولیه یک رابطه باشد. در حالی که آن جذابیت ممکن است همیشگی نباشد اما رابطه پتانسیل تبدیل شدن به چیزی عمیق تر را دارد. عشق واقعی با امنیت و مراقبت همراه است. این راحتی را به شما می دهد که بتوانید بدون هیچ قضاوتی، همانطور که می خواهید باشید.

به طور کلی، عشق واقعی با احساسات و عواطف بسیار زیادی همراه است. برخی از روزها احساس می کنید که اوضاع جهان کاملاً مرتب است و برخی از روزها شما را بیشتر از حد تصورتان به چالش می کشند. اما شما عاشق شریک زندگیتان هستید و حاضرید حتی در بدترین شرایط نیز در کنارش باشید.

عشق واقعی ممکن است برای همه انسان یکسان نباشد و این هیچ مشکلی ندارد. هر فرد متفاوت است و هر رابطه ای نیز با دیگری تفاوت دارد. اما، عشق واقعی هرگز نباید به شما احساس بدی در مورد خودتان بدهد. اگر احساس گناه، شرم و خجالت بخشی از رابطه تان است، پس حتماً مشکلی وجود دارد که باید به آن توجه کنید. این نشانه ای از یک رابطه ناسالم است نه عشق واقعی.

عشق واقعی یک عشق غیر شرطی است

عشق واقعی چیست؟ هیچ کس این سوال را نمی‌پرسد و در عوض می پرسند: عشق چیست؟

روزانه بسیاری از افراد این گونه سوالات را می‌پرسند و این نوع سوالات ذهن آن ها را مشغول کرده است.چه بخواهید چه نخواهید عاشق می شوید، اگر از ۱۰۰ نفر معنی عشق را بپرسید، پاسخ های مختلفی خواهید گرفت که این موضوع را بسیار پیچیده می کند. سوال اصلی این است: عشق غیر شرطی چیست؟

این عشق بسیار متفاوت ‌تر از عشقی است که بسیاری از افراد فکر می‌کنند. عشق واقعی شرط ندارد. این عشق عشقی است که همه ما به دنبالش هستیم.در عشق واقعی هیچ ناامیدی؛ بی‌حوصلگی، رنجش و عصبانیت وجود ندارد.پس این عشق از چیزی که مردم تا به حال احساس می‌کردند؛ بسیار متفاوت است. حال شما پاسخ سوال عشق واقعی چیست را متوجه شدید.

عشق شرطی چیست؟

 عشق شرطی چیست؟ برای نشان دادن این عشق به شما تصور کنید که به شما میگویم دوستت دارم. به شما لبخند میزنم و کلمات مهربانانه به کار می‌برم. دستتان را می‌گیرم و حتی شاید یک هدیه عاشقانه به شما تقدیم کنم. البته شما مثل همه مردم عاشق این کارها هستید و شاید احساس دوست داشته شدن کنید؛ اما یک دقیقه بعد وارد اتاق می شوم و اشتباه شما را به روی تان می آورم. به شما اشاره می‌کنم و با عصبانیت می‌گویم:” آیا تو این کار را کردی؟” آیا حالا شما احساس دوست داشته شدن می کنید؟ البته که خیر. در چند ثانیه احساسات عشق و علاقه قبلی شما کاملا از بین می رود. همه ما لحظاتی را تجربه کردیم که در آن ناامیدی و عصبانیت احساسات عاطفی ما را خراب کرده است. برای بسیاری از ما در حقیقت این یک الگوی جاودانه است.این نوع عشق بسیار ناامیدکننده و ناراحت کننده است. وقتی اشتباه می‌کنیم از بین می‌رود و وقتی انتظارات مان از طرف مقابل برآورده نمی‌شود؛دیگر عشقی احساس نمی‌کنیم. این نوع عشق شرطی است و عشق واقعی نامیده نمی شود.

چگونه می توان فهمید که این عشق واقعی نیست؟

برخی از افراد، عشق واقعی را با رفتارهایی اشتباه می گیرند که بیشتر با دلبستگی، عزت نفس پایین و خشنود کردن دیگران ارتباط دارند. عشق واقعی سعی نمی کند شما را تحت کنترل خود درآورد. کسی که دوستتان دارد، می خواهد شما خود واقعیتان باشید. از شما درخواست های ناعادلانه نمی کند و هرگز توقع ندارد که وقتی به مصالحه نیاز است، همیشه تسلیم خواسته هایش شوید.

عشق واقعی نیازی به انتظارات غیر واقع گرایانه از شما ندارد. شریک زندگی که واقعاً شما را دوست دارد، شما را تهدید یا مجبور به انجام کارهایی که دوست ندارید، نمی کند.

اگر کسی واقعاً شما را دوست داشته باشد، به شما متعهد خواهد ماند. قرار نیست با کس دیگری باشد یا کاری کند که اعتمادتان را از بین ببرد. کسی که واقعاً دوستتان دارد، شما را مدام با دیگران مقایسه نمی کند زیرا به شما اجازه می دهد تا خود واقعیتان باشید.

عشق واقعی شامل آزار فیزیکی، کلامی، عاطفی یا جنسی نمی شود.در عوض، باید با احساس آرامش و امنیت همراه باشد. برخی از افراد می خواهند این سطح از امنیت و حفاظت را به شما بدهند اما از آن برای رسیدن به چیزی که از شما می خواهند، استفاده می کنند. عشق واقعی این چنین نیست و افراد واقعاً عاشق نیز چنین رفتار نمی کنند.

همچنین، عشق واقعی تنها یک احساس نیست؛ بلکه یک انتخاب است. این چیزی است که باید خودتان تصمیم به انجامش بگیرید. وقتی واقعاً عاشق کسی هستید، اجازه نمی دهید رفتارتان تحت کنترل عواطف و احساساتتان نسبت به او درآیند.

وقتی که به کمی کمک در مورد عشق نیاز دارید

عشق چیست؟ عشق چیز پیچیده ای است. یک توضیح کلی برای این که عشق واقعی چه شکلی است و چگونه می توان کسی را واقعاً دوست داشت، وجود ندارد. هر کس باید خودش آن را کشف کند.

ممکن است سوالاتی در مورد این که چرا نمی توانید عشق واقعی را پیدا کنید یا روابط موفقی ندارید، داشته باشید. اگر در این زمینه مشکل دارید، مشاوره می تواند به شما کمک کند. می توانید به تنهایی یا همراه با شریک زندگیتان به مشاوره بروید.

تحقیقات نشان داده اند که مشاوره آنلاین به همان اندازه درمان حضوری موثر است؛ و وقتی صحبت از زوج ها می شود، مطالعه ای نشان داد که مشاوره ویدیویی به بسیاری از افراد در داشتن حس کنترل و آرامش بیشتر به واسطه تکنولوژی کمک می کند. شرکت کنندگان گفتند که برقراری ارتباط با مشاور از طریق تماس تصویری به آن ها اجازه می دهد تا بیشتر بر روند درمان تمرکز کنند و محیط اجازه می دهد تا احساساتشان را به گونه به اشتراک بگذارند که کمتر احساس کنند قضاوت شده اند.

سوالات متداول

معنای واقعی عشق واقعی چیست؟

عشق واقعی به معنی دو فردی است که حاضرند خواسته های خود را به خاطر طرف مقابل کنار بگذارند. آن بدان معنی است که کسی را آنقدر دوست داشته باشید که بتوانید از عیب و نقص هایش چشم پوشی کنید. این به معنی ندیدن عیب و نقص های طرف مقابل نیست بلکه در هر حال، او را برای زندگی مشترک انتخاب می کنید.

از کجا باید دانست که عشق واقعی است؟

کسی که دوستتان دارد، می خواهد شما خود واقعیتان باشید. از شما درخواست های ناعادلانه نمی کند و هرگز توقع ندارد که وقتی به مصالحه نیاز است، همیشه تسلیم خواسته هایش شوید.

خالص ترین شکل از عشق چیست؟

آنتوان چخوف می گوید درست‌ترین شکل عشق آن است که شما چگونه با یک فرد رفتار می‌کنید، نه اینکه درباره وی چه احساسی دارید!!

مولفه های کلیدی عشق واقعی چه هستند؟

وفاداری، صمیمیت و هوس

آیا عشق واقعی از بین میرود؟

خیر

آیا در عشق واقعی، حسادت وجود دارد؟

بله نوعی حسادت عاشقانه که ناشی از کمبودهای دوران کودکی است و شخص نگران از دست دادن شخصی است که دوستش دارد.

عشق از قلب نشأت می گیرد یا مغز؟

عشق در اصل به مغز مربوط است، اما قلب را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، زیرا در جریان عاشق شدن، فرآیندهایی از مغز به قلب و برعکس منتقل می شود.

درک دردها در زندگی:

تقریباً می‌توان تشخیص داد هر چیزی به غیر از عشق واقعی را نمی‌توان عشق نامید و این مدل عشق فقط تقلید از عشق واقعی است و ناگهان احساس می‌کنیم که درد زیادی در رابطه مان تحمل کردیم. فقط یک نوع عشق وجود دارد که ما را ارضا میکند و دردمان را تسکین می بخشد و آن عشق واقعی و بدون شرط است که ما را غرق در شادی می سازد.

چرا عشق واقعی در رشد شخص تاثیر می گذارد؟

چون عشق واقعی هرگونه علاقه و اعتیاد به غذا، الکل؛ مواد مخدر، سکس و دیگر مسائل را از بین می برد. برای چیزهای کوچکی که شما را اذیت می‌کند؛ عصبانی نمی شوید و متوجه می‌شوید واقعاً چه فردی هستید. چون فقط کمتر از یک درصد از افراد پاسخ این سوال را می‌دانند و رابطه رضایت بخشی را با طرف مقابل خود تجربه می‌کنید. ترس زندگی تان را از دست می دهید و این یک احساس معجزه آسا و فوق العاده است.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.