Take a fresh look at your lifestyle.

سگ از چه چیزی می ترسد؟ (فوبیای سگ چیست)

مهم نیست که سگ شما چقدر آرام و بی خیال باشد، به احتمال زیاد چیزی وجود دارد که از آن می ترسند. و وقتی به بازیگوشی و اعتماد به نفس حیوانات خانگی‌ مان عادت کرده‌ایم، دیدن وحشت‌زده و نامتعارف آن‌ ها می‌تواند نگران‌ کننده باشد. اما هر از گاهی ترسیدن برای سگ های ما بسیار طبیعی است. در واقع، ترس یک واکنش و احساسی طبیعی است که به اجداد وحشی آنها کمک می کند تا از خطر دور شوند. سگ از چه چیزی می ترسد؟

سگ از چه چیزهایی می ترسد

گاهی اوقات، یک تجربه ترسناک قبلی ممکن است که یک فوبیای عجیب برای سگ ها به وجود بیاورد. از جمله چیزهایی که ممکن است سگ از آنها بترسد شامل:

سرو صدای بلند

یک مطالعه در مقیاس بزرگ روی 13000 سگ نشان داد که صداهای بلند یک ترس رایج است و تقریبا یک سوم آنها از آتش بازی، رعد و برق یا شلیک گلوله می ترسند. صدا و احساس باد های شدید نیز می تواند برای برخی از سگ های نیش آزاردهنده باشد. حتی سر و صدای اشیا و وسایل روزمره نیز می‌تواند سگ‌ ها را بترساند. به طوری که از هر سه سگ یک نفرشان از جاروبرقی، 24 درصد از سشوار و 21 درصد از ماشین چمن‌زنی می‌ترسند!

رفتن پیش دامپزشک

یک مطالعه نشان داد که بیش از نیمی (55٪) از سگ ها در هنگام بازدید از دامپزشک، مقداری ترس از خود نشان دادند. این به احتمال زیاد ناشی از تجربیات منفی قبلی از احساس بیماری یا تزریق است.

سگ های دیگر

سگ‌ ها اغلب در مورد دیگر سگ‌ ها کمی محتاط می‌ شوند. اما پس از چند بو کشیدن سریع، معمولاً به خوبی کنار می‌ آیند! با این حال، برخی از سگ‌ها ترس پایدارتری از نوع خود ایجاد می‌ کنند. به‌ویژه اگر به عنوان یک توله سگ جوان با سگ‌ های دیگر اختلاط نداشته باشند و در این مورد به حمایت بیشتری نیاز دارند.

چیزهای دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند باعث ایجاد احساس ترس در سگ‌ ها شود، به طوری که مالکان مرتباً گزارش می‌ دهند که حیوانات خانگی‌ شان در اطراف افراد جدید، در تاریکی یا هنگام مسافرت با ماشین عصبی هستند. یا برخی از سگ‌ ها از دیدن خود در آینه غافلگیر یا می‌ ترسند. سگ ها ممکن است نسبت به بعضی از افراد ترس داشته باشند به همین خاطر بهتر است این افراد را بشناسید و از کنار سگتان دور کنید تا دچار ترس و اضطراب نشوند.

علائم ترسیدن سگ ها چگونه است؟

گاهی اوقات، زمانی که سگ‌های ما می‌ترسند، بسیار واضح است، اما در موارد دیگر، تشخیص علائم ترس در سگ‌ها دشوارتر است. یک سگ ترسیده ممکن است تکان بخورد، ناله کند، پارس کند، خفه شود، پنهان شود. یا حتی به گونه ای رفتار کند که با پرخاشگری اشتباه گرفته شود. آنها همچنین ممکن است مخرب شوند یا کنترل روده و مثانه خود را از دست بدهند.

همچنین بخوانید چگونه سگ ترسو را شجاع کنیم؟

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.