Take a fresh look at your lifestyle.

بعد از اصلاح صورت چه ماسکی بزنیم که جوش نزنیم؟

ماسک خانگی بعد از بند انداختن صورت

موهای صوت خانم ها معمولا به دو نوع پرز به اصطلاح هلویی و زخیم دسته بندی می شود. موی هلویی تقریبا نامرئی است که بیشتر صورت و بدن شما را می پوشاند. نقش آن تنظیم دما و تبخیر عرق است. موهای هلویی بسیار ظریف و شفاف هستند. اگر صورت خود را به‌ویژه در زیر نور شدید آفتاب به دقت بررسی کنید، موهای زائد را روی گونه‌ها، پیشانی، پشت لب ها، گردن، چانه خواهید دید که اینها نیازی به اصلاح و یا بند انداختن ندارند و اما خانم هایی که موی صورت انها تیره تر و ضخیم تر هستند نیاز به اصلاح دارند. برخی از خانم های بعد از اصلاح صورتشان جوش می زند و ملتهب می شودف ما در این مطلب خواهیم گفت که بعد از اصلاح صورت چه ماسکی بزنیم که جوش نزنیم؟ پیشنهاد می شود از مطالب مرتبط همچون ماسک صورت برای شب تا صبح و 16 ماسک برای نرم شدن صورت نیز بازدید نمایید.

بعد از اصلاح صورت چه ماسکی بزنیم که جوش نزنیم؟

خانم های می توانند صورتشان را با موم، اصلاح با نخ، لیزر، شمع مخصوص و کرم مو بر که از زمان های قدیم در بین خانم ها رایج بوده است، اصلاح کنند. حال در این بین بسیاری از خانم ها پوست حساسی دارند که بعد از انجام اصلاح صورتشان جوش می زند. در ادامه ماسک خانگی بعد از بند انداختن صورت با شما به اشتراک می گذاریم.

1. ماسک آلوئه ورا

شما پس از اصلاح صورت با موم، شمع، وکس می توانید از ماسک آلوئه ورا برای جلوگیری از جوش زدن صورتتان استفاده کنید زیرا آلوئه ورا دارای ترکیباتی می باشد که هم باعث تولید کلاژن و هم برای  برای تغذیه و ترمیم پوست آسیب دیده بسیار عالی می باشد و باعث حفظ خاصیت ارتجاعی پوست می شود. همچنین باعث کاهش تحریک پوستی می شود زیرا آلوئه ورا دارای آنزیم ها و آنتی اکسیدان هایی می باشد که به ترمیم پوست تحریک شده کمک می کند.

پس از اصلاح صورت کمی آلوئه ورا تهیه کنید و آن را از وسط برش دهید و مواد داخل آن را به تمامی قسمت های صورتتان که اصلاح شده است بمالید شما می توانید 2 الی 3 بار پس از اصلاح صورتتان از این ماسک خانگی استفاده کنید.

2. ماسک روغن درخت چای 

روغن درخت چای نیز یکی دیگر از روش های جلوگیری از جوش زدن صورت خانم ها بعد از اصلاح صورت می باشد. این روغن به کم شدن سوزش و هر گونه عفونت می شود این روغن خواض ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد که به ترمیم پوست کمک می کند. شما برای استفاده از روغن درخت چای در ابتدا باید این روغن را با یک روغن دیگر رقیق کنید برای ای ن کار می توانید از روغن هایی مثل روغن زیتون، روغن بادام شیرین و روغن هسته انگور و یا روغن نارگیل استفاده کنید. شما تا زمانی که اثری از التهال و جوش به روی پوستتان نباشد می توانید از این روغن استفاده کنید.

3. ماسک عسل

ماسک عسل، بهترین ماسک صورت برای بعد از اصلاح می باشد. عسل با داشتن خواص ضد باکتریایی در ترمیم هر چه سریع تر پوست نقش مهمی دارد و به بهبود زخم های پوستی و تحریکات ایجاد شده بر اثر اصلاح کمک می کند.

برای استفاده از ماسک عسل در ابتدا دست های خود را به خوبی بشورید و با انگشت خود کمی عسل برداشته و روی صورت خود پخش کنید به مدت 10 دقیقه بگذارید به روی پوستتان بماند سپس با آب سرد بشویید.

4. بعد از اصلاح از ماسک خیار استفاده کنید!

بعد اصلاح صورت برای جلوگیری از جوش زدن از ماسک خیار استفاده کنید زیرا خیار به دلیل ترکیبات آنتی اکسیدانی که دارد به کاهش التهاب و قرمزی پوست بسیار کمک می کند. طریقه ی مصرف ماسک خیار نیز به این صورت می باشد که یک خیار خنک را از یخچال درآورده و ورقه ای برش بزنید و به روی صورت خود بگذارید.

1. کمپرس یخ (یا آب سرد)

یکی از ساده ترین و ارزان ترین کاری که می تونید بعد از اصلاح انجام بدید تا صورتتون جوش نزنه، کمپرس یخه. به این صورت که شما تکه هایی از یخ را داخل یک نایلون و نایلون را داخل یک پارچه تمیز بگذارید و به مدت 15 الی 20 دقیقه به روی صورت خود قرار دهید و یا یک پارچه تمیز را با آب سرد بشورید و به روی صورت خود قرار دهید این کار باعث می شود انقباض عروق خونی و جلوگیری از التهاب و تورم در ناحیه آسیب دیده و یا مستعد جوش شود.

چند نکته مهم

  • از استفاده پاک کننده های صورت و صابون برای چند روز پس از اصلاح صورت خود خودداری کنید.
  • تا 12 ساعت بعد از اصلاح از قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید جلوگیری کنید تا پوستتان آسیب نبیند.
  • پس از اصلاح صورت خود هر 2 الی 3 روز پوست صورت خود را لایه برداری کنید تا از زدن جوش جلوگیری شود.
  • تا 1 روز پس از اصلاح صورت از قرار دادن پوست با آب های کلردار خودداری کنید.
  • از دست زدن به صورت بعد از اصلاح، خودداری کنید و قبل از این کار دست هایتان را به خوبی بشویید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.