Take a fresh look at your lifestyle.

رنگ مو را کجا نگهداری کنیم که خراب نشود؟ علائم خراب شدن رنگ مو چیست؟

مواد تشکیل دهنده رنگ مو مواد شیمیایی هستند که به مرور زمان ممکن است خراب شوند و خاصیت خود را از دست بدهند. رنگ مو را نباید در معرض دمای شدید هوا قرار بدهیم زیرا ممکن است سبب تولید مواد آسیب زا شود که برای سلامت مو مضر می باشند. همچنین باید رنگ موها را در مکان های مناسبی نگهداری کنید که فاسد و خراب نشوند. بهترین مکان برای نگهداری رنگ مو کجاست و رنگ مو را باید کجا نگهداری کرد تا برای مدت زمان طولانی بدون خراب و فاسد شدن باقی بماند و دوباره قابل استفاده باشد؟ همچنین از کجا بفهمیم رنگ مو فاسد شده یا نه؟ علائم خراب شدن رنگ مو چیست و آیا استفاده از رنگ موی تاریخ گذشته ضرر دارد؟ با مینویسم همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

بهترین جا برای نگهداری رنگ مو برای مدت طولانی کجاست؟

یکی از مهم ترین مواردی که باید برای نگهداری رنگ مو و هر محصول آرایشی و بهداشتی به آن توجه کنید مکانی است که آنها را در می خواهید در آنجا نگهداری کنید. بهترین جایی که باید رنگ موها را درآنجا نگهداری کنید، مکان های خنک و خشک مانند یخچال است البته بعضی از کمد ها نیز میتواند جای مناسبی برای نگهداری باشد. به هیچ عنوان داخل حمام نگهداری نکنید زیرا رطوبت در این مکان زیاد است و ممکن است واکنش شیمیایی رخ دهد.هوا باعث اکسید شدن رنگ مو و از دست دادن کارایی خود می شود بنابراین مطمئن شوید که درب رنگ مو بعد از استفاده محکم بسته شده باشد همچنین به هیچ عنوان رنگ مو را در جایی که نور زیاد وجود دارد نگهداری نکنید.

بهتر است بعد از محکم کردن در رنگ مو آن را در یک کیسه پلاستیکی قرار داده و سپس در یخچال یا در یک محیط خشک و تاریک آن را نگهداری کنید.

تا چه مدت میتوان رنگ مو را نگهداری کرد؟

هر محصولی دارای تاریخ انقضا است و باید در آن مدت استفاده شود و اگر مورد استفاده قرار نگرفت بهتر است دور ریخته شود. معمولا تاریخ مصرف رنگ موها تا سه سال طراحی شده است اما بهتر است بعد از گذشت یکسال رنگ مو را دور بریزید زیرا مواد موجود در رنگ مو شیمیایی هستند و زمانی که مدتی از تولید آن میگذرد ممکن است خاصیت اصلی خود را از دست بدهند و سم های خاصی تولید کنند که سبب ریزش و یا آسیب به موهای شما شود. پس رنگ مو را خیلی نگهداری نکنید و اگر بیش از یکسال است که آن را دارید بهتر است رنگ مو را دور بریزید.

رنگ مو باید در چه محیطی نگهداری شود
رنگ مو باید در چه محیطی نگهداری شود

چگونه باقی مانده رنگ مو را نگهداری کنیم؟

اگر بعد از رنگ کردن موهای خود در خانه مقداری از رنگ مویتان باقی ماند بهتر است درب آن را محکم ببندید و در یخچال قرار دهید و بعد از باز شدن درب آن به نکات زیر توجه کنید.

  • تا زمانی که آمونیاک و پراکسید باهم مخلوط نشده باشند رنگ مو خراب یا فاسد نشده است.
  • عمر مفید رنگ مو معمولا سه سال پس از تاریخ تولید است این در صورتی است که درب آن باز نشده باشد بعد از باز شدن باید طی یکسال مصرف شود.
  • رنگ مو به دور از گرما و رطوبت و نور مستقیم خورشید باید نگهداری شود.

استفاده از رنگ مو تاریخ گذشته چه ضرری دارد

استفاده از رنگ مو تاریخ گذشته که در شرایط نامناسب نگهداری شده است دو حالت دارد: یا ممکن است رنگ به درستی روی موهای شما عمل نکند و موهای شما رنگی که میخواهید به خودش نگیرد و رنگ دانه های موهای شما را تحت تاثیر قرار ندهد. در حالت دیگر ممکن است به دلیل فاسد شدن رنگ مو به ریشه موهای شما آسیب برساند و سبب ریزش و سوختن موهای شما شود. پس هیچ وقت رنگ مو را در محیط گرم نگهداری نکنید و بعد از گذشتن تاریخ مصرف آن از آن استفاده نکنید.

اگر قصد ندارید به این زودی ها از باقیمانده تیوپ رنگ مو خود استفاده کنید. می توانید باقیمانده رنگ مو را به یکی از دوستان یا آرایشگاه نزدیک خانه خود بدهید تا از آن استفاده شود.

از کجا بفهمیم رنگ مو خراب شده است؟

  • چند نشانه وجود دارد که نشان میدهد رنگ مو خراب شده است.
  • ابتدا به این نکته توجه کنید اگر مدت زیادی است که در جعبه رنگ مو را باز کرده اید آن را بلافاصله دور بیندازید.
  • رنگ مو را بو کنید اگر بو ناخوشایند و یا بد میداد دیگر از آن استفاده نکنید.
  • در بعضی از موارد ممکن است رنگ آن تغییر شکل بدهد که نشانه خراب شدن آن است.
  • اگر رنگ رقیق نباشد و به صورت گلوله و جدا از هم باشد دیگر قابل استفاده نیست.

مطالب پیشنهادی:

۱۰ برند برتر رنگ مو در جهان

طرز تهیه رنگ موی گیاهی تیره در خانه

آیا می توانید رنگ مو را بعد از مخلوط شدن با اکسیدان ذخیره کنید؟

خیر زیرا مخلوط شدن رنگ مو و اکسیدان باعث اکسیداسیون می شود و بیشتر از یک ساعت نمی توان آن را نگهداری کرد زیرا تاثیری روی موها نخواهد داشت یا حتی ممکن است به موها آسیب بزند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.