Take a fresh look at your lifestyle.

چرا بعد از اصلاح صورت جوش می زنیم؟ راه پیشگیری چیست؟

آیا اغلب بعد از اصلاح جوش می زنید؟ این یک سناریوی رایج برای اکثر افرادی است که به طور منظم اصلاح می کنند. این جوش ها که به عنوان برآمدگی های تیغی شناخته می شوند، موهای زیر پوستی هستند که درون یک جوش گیر کرده اند. چنین جوش هایی می توانند در هر جایی از بدن شما که از تیغ و یا ابزار دیگر استفاده کرده اید ایجاد شوند. این برآمدگی ها می توانند دردناک و آزاردهنده باشند. با این حال، راه هایی برای خلاص شدن از شر آنها وجود دارد. در ادامه می خوانید چرا بعد از اصلاح صورت جوش می زنیم و راه پیشگیری از به وجود آمدن آن چیست؟

علت جوش بعد از اصلاح صورت چیست؟

اکثر مردم از تیغ برای اصلاح استفاده می کنند، زیرا روشی آسان و سریع برای اصلاح صورت می باشد. اما تیغ موهای شما را از ریشه جدا نمی کند. موهای رشد کرده را از بین می برد که بعداً باعث ایجاد جوش می شود. در این موارد مو شروع به رشد می کند، اما پیچ خورده و به داخل پوست باز می گردد تمایل به ایجاد برجستگی های دردناک در اطراف خود دارد که منجر به ایجاد جوش پس از اصلاح می شود. یکی دیگر از دلایلی که بعد از اصلاح صورت جوش می زند، سلول های مرده پوست و چربی زیر پوست است. پس از اصلاح، فولیکول‌های مو می‌ توانند به دلیل مسدود شدن منافذ داخل پوست شما گیر کنند و در نتیجه باعث ایجاد برجستگی‌ های قرمز شوند و همراه با برآمدگی های قرمز، ممکن است احساس سوزش، حساسیت و خارش روی پوست خود نیز داشته باشید. و این برآمدگی های قرمز همان جوش های صورت هستند که بعد از اصلاح ایجاد شده است.

بسته شدن منافذ پوست علت اصلی جوش بعد از اصلاح صورت

اگر جزو افرادی هستید که بعد از هربار اصلاح صورتتان جوش میزند شما پوست بسیار حساسی دارید و به دلیل ضربه ها کوچکی که در هنگام اصلاح به پوست شما وارد می شود سبب التهاب و ایجاد جوش در صورت شما می شود.

التهابی که در صورت ایجاد می شود سبب بسته شدن منافذ پوست می شود و همین موضوع دلیل اصلی جوش زدن صورت است. هر چقدر مو با شدت بیشتری اصلاح شود و درد بیشتری در هنگام اصلاح داشته باشید احتمال به وجود آمدن جوش نیز بیشتر می شود.

یکی دیگر از عواملی که سبب ایجاد جوش بعد از اصلاح می شود این است که در پوست میکروب هایی وجود دارد که وقتی هنگام اصلاح یک لایه از رو پوست برداشته می شود این میکروب ها به سطح پوست نزدیک می شوند و سبب به وجود آمدن جوش های زیر پوستی می شوند.

راه پیشگیری از جوش زدن بعد از اصلاح صورت

برای جلوگیری از ایجاد جوش بعد از اصلاح بهتر است روش هایی را که گفته شده انجام بدهید تا جوش های کمتری بزنید.

بهتر است بعد از اصلاح صورت بلافاصله از مواد آرایشی روی پوست خود استفاده نکنید. زیرا به دلیل باز بودن منافذ پوست مواد آرایشی جذب پوست می شود و سبب جمع شدن آلودگی در پوست و ایجاد جوش می شود.

اگر خیلی پوست حساسی دارید بلافاصله بعد از اصلاح از لوسیون های مخصوص پوست خود استفاده کنید.

بعد از اصلاح زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید، اگر مجبور به این کار بودید حتما از ضدآفتاب مخصوص پوست خود استفاده کنید.

بعد از اصلاح صورت خود را با آب سرد بشویید. زیرا آب گرم التهاب پوست را بیشتر می کند.

استفاده از ماسک خیار بعد از اصلاح از ایجاد جوش جلوگیری خواهد کرد.

راه پیشگیری از جوش زدن قبل از اصلاح صورت

قبل از اصلاح به هیچ عنوان از لایه بردار استفاده نکنید.

بهتر است آقایان قبل از اصلاح از خمیر مخصوص اصلاح استفاده کنند.

قبل از اصلاح با آب گرم صورت خود را بشویید و خشک کنید این کار باعث می شود که منافذ پوست باز شود و جوش ایجاد نشود.

همچنین بخوانید: چگونه جوش صورت را در یک روز درمان کنیم

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.