Take a fresh look at your lifestyle.

آیا کوتاه کردن مو باعث رشد بیشتر آن میشود یا تاثیری ندارد؟

همه ما شنیده ایم که کوتاه کردن موهایتان باعث رشد سریع تر آنها میشود. اما آیا این کار معکوس به نظر نمی رسد؟ کوتاه کردن مو چگونه باعث بلندتر شدن آن میشود؟ پاسخ کوتاه به این سوال که کوتاه کردن مو باعث رشد مو میشود خیر است. زیرا رشد مو از پوست سر شروع میشود و مو از ساقه کوتاه میشود بنابراین کوتاه کردن موها باعث رشد سریع تر آنها نمیشود اما باعث تقویت و سالم تر ماندن آنها میشود و اگر می خواهید موهای شاداب تر و سالم تری داشته باشید هر چند وقت یکبار یک سانت انتهای موهایتان را کوتاه کنید. کوتاه کردن انتهای موهایی که دو شاخه شده است کمک میکند تا موهای پرپشت تر و ضخیم تری داشته باشید و از حرکت کردن دو شاخگی به بالای سر جلوگیری میکند.

آیا کوتاه کردن مو سبب تقویت و رشد سریع موها میشود؟

این سوالی است که بارها از خودتان پرسیده اید اما همانطور که گفتیم کوتاه کردن مو سبب رشد سریع آن نمیشود بلکه رشد مو به عوامل دیگری بستگی دارد مانند ژنتیک، تغذیه، سلامت و محیطی که در آن زندگی میکنیم. کوتاه کردن موها شاید باعث رشد سریعتر مو نشود ولی سبب تقویت ساقه مو شما میشود. همچنین اگر مو خوره داشته باشید و یا ساقه موهایتان ضعیف شده باشد با کوتاه کردن باعث تقویت و استحکام موها میشوید. یکی از بزرگترین عواملی که سبب میشود مو دیرتر رشد کند موخوره است اگر به طور مرتب نوک موهایتان را کوتاه کنید موخوره کمتر می شود و همین باعث رشد بهتر موها و همچنین پرپشت شدن موهایتان میشود. همانطور که میدانید مو از ریشه رشد میکند نه از ساقه مو اما وقتی مو خوره از ساقه مو به سمت بالا حرکت کند باعث ریزش مو میشود پس با کوتاه کردن میتوانید موهای سالم تری داشته باشید.

کوتاه کردن مو چه فاید ای دارد؟

کوتاه کردن مو باعث رشد سالم مو میشود و از انتشار دو شاخه شدن انتهای موها یا همان موخوره جلوگیری میکند. این امر سبب میشود در دراز مدت از محصولات گران قیمت کمتری استفاده کنید . برای حفظ سلامت مو توصیه میشود هر 3 الی 4 ماه انتهای موهایتان را کوتاه کنید. مو آلودگی را خیلی سریع جذب میکند به همین دلیل زمانی که شما موهای بلندی دارید و به جایی برخورد میکند این آلودگی از محیط را جذب بدن میکند بنابراین یا باید موهایتان را مرتب کوتاه کنید و یا به تمیزی و نگهداری موهای بلندتان بیش از اندازه توجه کنید. همچنین مطالعات نشان داده است کوتاه کردن مو ارتباطات شدیدی با سلامت عاطفی ما دارد (مخصوصا زمانی که دچار عوامل آسیب زا در زندگی میشوید) کوتاه کردن مو سبب حس رهایی عاطفی میشود. تغییر و کوتاهی مدل مو مانند یک ابزار قدرتمند به آرامش ما کمک خواهد کرد.

چه کارهایی سبب رشد مو میشود؟

کوتاه کردن مو در مواقعی که موهای ناسالم داشته باشیم باعث تقویت آن میشود اما رشد بیشتر مو به عوامل دیگری بستگی دارد اگر میخواهید موهایتان بهتر و سریع تر رشد کند باید نکاتی را برای حفاظت از موهایتان انجام دهید که برخی از آن ها در ادامه امده است.

از محصولات با کیفیت استفاده کنید

دانستن این موضوع است که رشد موهای شما با داشتن مو سر سالم شروع میشود. بنابراین باید از محصولات با کیفیت و بدون سولفات استفاده کنید تا باعث ایجاد تجمع آلودگی و آسیب رسیدن به پوست سر نشوند و انتخاب محصول باید متناسب با نوع پوست و جنس موهایتان باشد تا باعث تقویت آن شود.

ماساژ پوست سر همراه با روغن

ماساژ دادن پوست سر میتواند برای رشد و سلامت بسیار مفید باشد. ماساژ پوست سر جریان خون را در فولیکول های مو تقیوت میکند که به رشد سریع و سالم آنها کمک میکند. میتوانید به مدت 1 الی 2 دقیقه زمانی که شامپو میزنید پوست سر خود را ماساژ دهید و یا با کمک روغن های مفید برای مو کف سر خود را ماساژ دهید.

مکمل و ویتامین

مکمل و ویتامین های زیادی در بازار برای رشد مو وجود دارد. همچنین استفاده از ویتامین C و E سبب تقویت و رشد مو میشود. پیشنهاد می کنیم مقاله ریزش مو ناشی از کمبود کدام ویتامین است را بخوانید تا ویتامین های لازم برای مو را بشناسید.

تغذیه

برای اینکه موهای پرپشت داشته باشید و شرد موهایتان بیشتر شود باید به تغذیه خود توجه زیادی داشته باشید. غذاهایی که باعث رشد سریع مو میشوند شامل: ماهی، ماست، اسفناج، مصرف آجیل و مغزیجات، سیب زمینی، تخم مرغ و مصرف دمنوش دانه کتان سبب رشد بهتر موهایتان میشود.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.