Take a fresh look at your lifestyle.

ژلیش ناخن چگونه پاک می شود؟ (روش های پاک کردن لاک ژل در خانه)

روش های پاک کردن ژلیش ناخن در خانه

یکی از موارد زیبایی که خانم ها بسیار به آن اهمیت می دهند، آرایش ناخن می باشد. آرایش ناخن انواع مختلف دارد که یکی از آن ها ژلیش یا لاک ژل می باشد. ژلیش معمولا در سه مرحله روی ناخن کشیده می شود که شامل لایه های ژل بیس، ژل رنگی و تاپ ژل یا تاپ کوت می باشد. ژلیش یک جایگزین مناسب برای کاشت ناخن می باشد که هزینه آن به مراتب کمتر از کاشت است. اما ژلیش ناخن چگونه پاک می شود؟ اگر می خواهید ژلیش ناخن را در خانه پاک کنید روش هایی برای پاک کردن آن وجود دارد که در این پست به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

چگونه ژلیش ناخن را در خانه پاک کنیم؟

ژلیش ناخن در فضای باز خشک نمی شود و برای خشک شدن به لامپ های فرابنفش احتیاج دارد، بنابراین دوام آن بیشتر از لاک معمولی می باشد و پاک کردن آن کمی سخت و دشوار می باشد. اما می توانید با استفاده از برخی وسایل در خانه لاک ژلیش ناخن خود را پاک کنید.

پاک کردن ژلیش ناخن با استفاده از فویل آلومینیومی

با فویل آلومینیومی می توانید به راحتی در منزل ژلیش ناخن خود را پاک کنید، برای این کار به وسایل زیر نیاز دارید:

  • استون
  • پنبه
  • فویل آلومینیوم
  • سوهان ناخن

اگر می خواهید روند پاک کردن لاک ژلیش سریع تر انجام گردد، از استون خالص و بدون اسانس استفاده کنید تا روند تاثیرگذاری کوتاه تر باشد.

مراحل پاک کردن ژلیش ناخن

1. ابتدا لایه بی رنگ روی سطح ژلیش را به آرامی با سوهان پاک کنید، برای این کار لازم نیست سوهان را سریع و به شدت روی سطح ژلیش بکشید، بلکه سوهان را آرام روی ناخن بکشید تا فقط لایه ی بی رنگ آن پاک شود، بعد دست های خود را بشویید تا ذرات لاکی که جدا شده اند، از بین بروند.

2. در این مرحله گلوله های پنبه را به استون خالص و بدون اسانس آغشته کرده و روی هر یک از ناخن های تکه ای پنبه ی آغشته به استون را قرار دهید و سطح ناخن ها را کامل بپوشانید.

نکته: مدت زمانی که استون روی ناخن ها قرار می گیرد طولانی می باشد، بنابراین ممکن است پوست شما را خشک کند، از این رو برای جلوگیری از خشک شدن پوست قبل از استفاده از استون اطراف ناخن و سر انگشتان خود را با روغن کوتیکول، وازلین و یا کرم کمی چرب کنید.

3. سپس فویل های آلومینیومی را به قطعات کوچک برش بزنید و روی پنیه ها را با این فویل های کوچک شده بپیچید تا پنبه ها روی ناخن قرار گیرند.

4. حدود 15 الی 20 دقیقه زمان دهید تا استون کاملا به عمق ژلیش ناخن نفوذ کند، بعد از 15 دقیقه فویل ها را باز کنید و پنبه ها را از ناخن جدا کرده و با استفاده از ابزار مخصوص مانیکور که اغلب برای صاف کردن کوتیکول ناخن استفاده می‌ شود، ژل باقی مانده روی ناخن را جدا کنید.

5. اگر قسمت هایی از ژلیش باقی مانده بود آن را به آرامی با سوهان پاک کنید تا ناخن های صاف و یکدستی داشته باشید.

نکته: همانطور که گفتیم استون پوست و ناخن را خشک می کند، بنابراین بعد از پاک کردن ژلیش برای تقویت ناخن های خود از روغن نارگیل استفاده کنید.
نکته: اگر در مدت زمان تعیین شده ژلیش ناخن جدا نشد، باید زمان بیشتری پنبه ی آغشته شده به استون روی ناخن ها باقی بماند.

سوهان برای پاک کردن ژلیش ناخن

استفاده از سوهان ناخن از روش های دیگر برای برداشتن لاک ژلیش در خانه می باشد. اگر در سالن های آرایشی توجه کنید، معمولا لاک ژلیش و یا کاشت ناخن را با سوهان های مخصوص پاک می کننند.

یک سوهان مناسب انتخاب کرده و به آرامی شروع به پاک کردن ژلیش ناخن خود کنید. حتما به آرامی و آهسته سوهان را بر روی ناخن های خود بکشید، اگر عمل سوهان کشیدن را محکم و با سرعت بالا  انجام دهید، قطعا به ناخن های شما آسیب وارد می گردد.

برای این که ناخن های شما هنگام سوهان کشیدن آسیب نبیند بهتر است سوهان کشیدن را از بخش خارجی ناخن ها شروع کنید و به سمت وسط ناخن بروید. توجه کنید که سطح ناخن ها را سوهان نکشید بلکه فقط روی مواد ژلیش را سوهان بکشید تا پاک شوند، زیرا سوهان کشیدن سطح ناخن باعث نازک شدن و حساس شدن آن می گردد و ناخن ها شکننده می شوند و زمان زیادی طول می کشد تا ناخن ها رشد کنند. بهتر است پست برای رشد سریع ناخن چه بخوریم را مطالعه کنید.

و در نهایت حتما از ماسک ناخن برای تقویت ناخن ها استفاده کنید.

پد ریموو لاک ژل برای پاک کردن ژلیش ناخن

یکی دیگر از مواردی که برای پاک کردن ژلیش ناخن می توانید از آن استفاده کنید، پد ریموو لاک ژل می باشد، این پد آغشته به محلول مخصوص می باشد که به راحتی لاک ژل را از روی ناخن جدا می کند.

بر روی هر یک از ناخن های خود یک پد آغشته به محلول را قرار دهید و 15 دقیقه زمان دهید تا لاک ژلیش نرم شود، زمانی که لاک ژلیش کاملا نرم شد آن را با یک وسیله پلاستیکی از روی ناخن خود بردارید.

پاک کردن ژلیش ناخن با ژل ریموور لاک ژلیش

برای پاک کردن لاک ژلیش در منزل از ژل ریموو استفاده کنید.

در این روش ژل ریموو را مانند لاک های معمولی بر روی ناخن ها ی خود بزنید و بعد از حدودا 15 دقیقه تاثیر آن را خواهید دید. در این روش هم مانند روش قبل لاک ژل ها نرم شده و به راحتی می توانید از روی ناخن ها جدا کنید

در صورتی که روی لاک ژلیش از تاپ شاین استفاده کرده اید، ابتدا تاپ شاین را با استفاده از سوهان از روی لاک ژل پاک کرده و سپس از ژل ریموو ناخن استفاده کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.